reklam
PC HocasıGiyilebilir TeknolojilerSamsung Galaxy Watch Active 2’ye EKG Özelliği Geliyor!

Samsung Galaxy Watch Active 2’ye EKG Özelliği Geliyor!

Samsung, 2020 yılının birinci çeyreğinde sunmuş olduğu EKG işlevselliği vaadi ile yüz binlerce Samsung Galaxy Watch 2 akıllı saatini binlerce kullanıcıya satmayı başardı ancak şirket EKG için son tarihi kaçırdı.

Bahsi geçen EKG özelliği, Apple beyciğim sayesinde zaten Apple Watch Seri 4 akıllı saatinde parite özellikli hale getirilecek idi. Samsung Health ürün temsilcilerinden bir tanesi “İstikrarlı hizmet sunmanın zaman alacağını” söyleyerek EKG özelliği hakkında bir hedef belirlemedi.

Bir basın bülteninde Samsung, kullanıcıların Atriyal Fibrilasyonu gösteren düzensizlikler için kalp ritimlerini ölçmelerini ve analiz etmelerini sağlayacak özelliğin Güney Kore Gıda ve İlaç Güvenliği Bakanlığı (MFDS) tarafından onaylandığı duyurdu.

Huawei Watch GT2 Pro EEC Üzerinden Sertifikalandı

Samsung Health Monitor uygulaması ayrıca yakın zamanda kan basıncı (BP) ölçümü için MFDS izni aldı, yani kullanıcılar hem EKG’yi hem de BP’yi rahatça ölçebilecek ve böylece genel sağlıklarının daha iyi bir resmini elde edebilecekler.

Özelliği kullanmak için saati bir kolda takmanız ve akıllı saatin üst düğmesine diğer eliniz ile dokunmanız gerekir.

Samsung Health Monitor uygulaması, Güney Kore’nin üçüncü çeyreğinde Galaxy Watch Active2’de mevcut olacak ve yaklaşmakta olan Galaxy Watch cihazlarına giderek genişleyecek. Bununla birlikte Samsung, özelliğin kendi düzenleyici onayına ihtiyaç duyabileceği dünyanın geri kalanına ne zaman sunulacağını söylemedi.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz