PC HocasıTabletSamsung Galaxy Z Fold Tablet için Patent Başvurusu Yapıldı!

Samsung Galaxy Z Fold Tablet için Patent Başvurusu Yapıldı!

 

Samsung tarafından yapılan yeni bir Avrupa ticari marka başvurusu, şirketin Samsung Z Fold markası adı altında katlanabilir bir tablet çıkarmak istediğini doğruladı. Samsung’un 2022’nin başlarında, Samsung Galaxy Z Fold‘dan bile daha büyük bir ekrana sahip üç bölmeli çift katlanabilir bir akıllı telefon çıkaracağı söyleniyor.

Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne (EUIPO) 23 Nisan 2021 tarihinde yapılan ticari marka başvurusu, hem akıllı telefonlar hem de en önemlisi tabletler için geçerli olduğunu belirtiyor.

Samsung’un geçen sene Samsung Galaxy Z Fold ve Samsung Galaxy Z Flip serisi için başvurduğu Galaxy Z markasından önemli ölçüde farklı. Z işareti, bir kez olsun, cihazın potansiyel şeklini oldukça açıklıyor çünkü bu cihaz diğer modeller gibi bir kere değil iki kere katlanabilecek.

Samsung’un katlanan tabletinin şu anda 2022 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yeni bir Ultra-ince cam kullanması ve Samsung’un S-Pen kalemini desteklemesi bekleniyor. Cihaz, Samsung’un bu yıl Temmuz ayında piyasaya çıkması beklenen Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Samsung Galaxy Z Flip 3 modellerinin tanıtımına ek olarak tanıtılabilir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video