PC HocasıCep TelefonuSamsung Galaxy Z Fold’a Kalem Eklenebilir

Samsung Galaxy Z Fold’a Kalem Eklenebilir

 

Galaxy Fold serisinin nihai hedefi her zaman kalem desteği olmuştur, ancak Samsung’un kalem kullanımıyla esnek ekranın dayanıklılığı konusunda zorluklar yaşadığı bildiriliyor.

Şimdi Samsung Electronics’in yeni bir patenti, sorunlarını çözmüş olabileceklerini gösteriyor. WIPO’da (Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi) dosyalanan ve birkaç gün önce yayınlanan Nisan 2020 patenti, Samsung’un katlanabilir tabletini S-Pen ile nasıl uyumlu hale getirmek istediğini açıklıyor.

Katlanabilir telefonun sağ alt köşesine, kalınlığından ödün vermeden bir kalem silosunun eklendiğini gösteriyor.

Kore’den raporlar var Samsung, S-Pen desteği için başka iki çözüm arıyor. Birincisi, Ultrathin Glass’ı 30 mikrometreden 60 mikrometreye kalınlaştırmak ve S-Pen’leri için daha pahalı olan ancak esnek ekranları daha iyi destekleyen “Aktif Elektrostatik Çözüme” (AES) geçmek.

Realme 6 ve 6 Pro Tanıtıldı: 200 Doların Altında Harika Bir Telefon

Ancak patent yalnızca şu anda Note serisinde kullanılan eski “Elektromanyetik rezonans” (EMR) teknolojisinden bahsediyor, ancak Samsung henüz nihai seçimini yapmamış olabilir.

Bu yeniliklerin Samsung Galaxy Fold 3’e yapıp yapmayacağı henüz belli değil, ancak Samsung’un muhtemelen bir veya iki aya karar vermesi gerekiyor, Samsung Galaxy Z Fold 3’ün Sonbahar 2021’de çıkması bekleniyor.

Kaynak: LetsGoDigital

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement