Samsung Odyssey OLED G8

Samsung Odyssey OLED G8 Oyuncu Monitör Duyuruldu! Özellikleri Nasıl?

  Google News

Samsung genelde oyuncu monitörleriyle değil de profesyonel odaklı monitörleriyle tanıdığımız markalardan. Samsung Odyssey OLED G8 ise bu durumu iyiden iyiye değiştirecek gibi.

IFA 2022 fuarı kapsamında duyurulan yeni ekran, markanın Premium sınıfı OLED oyuncu monitörü olarak bir ilke imza atmış oldu. Peki Samsung açısından da önemli olan bu seride nasıl özellikler var? Bakalım.

Samsung Odyssey OLED G8 Tasarımı

Samsung, düz monitörler yerine kavisli monitörleri daha çok seviyor. G8 bunun için güzel bir örnek.

Monitör düz bir panel değil de kavisli bir panel ile geliyor. Tasarım konusunda da doğrudan fark yaratan bir yapısı olduğunun altını çizelim. 1800r kavisli yapısıyla öne çıkan ekran, ön kısımda ince çerçevelere sahip.

Samsung Odyssey OLED G8

Arka kısımda ise aşağı doğru genişleyen metal destek ayağı dikkat çekiyor. Tam arka kısma yerleştirilen portları rahat kullanabilmek adına, destek ayağında ek bir açıklık bırakıldığını da görüyoruz.

Arka kısımda en çok dikkat çeken bölüm ise Samsung Core Lighting Plus teknolojisi. Bu teknoloji , ekranda görüntülenen görüntünün renklerine göre arka kısımdan bir ışıklandırma sunulmasını sağlıyor.

Samsung Odyssey OLED G8

Oyuncuların seveceği dokunuşlardan birisi olarak görüyorum. Girişleri de verdikten sonra Samsung Odyssey OLED G8 serisinin teknik özelliklerine de bakalım.

 • Portlar: Mini Display Port 1.4, Micro HDMI 2.1, USB-C, Güç girişi.
 • Pivot: Yükseklik ayarı var. Eğilme işlevi var.

Samsung Odyssey OLED G8 Teknik Özellikleri

Teknik açıdan da sevilecek bir monitörden söz ediyoruz. Oyuncuların istediği birçok özelliğe yer verilmiş. Bir kere panelin OLED olması, seriyi büyük bir avantajla beraber başlatıyor.

Samsung Odyssey OLED G8

34 inç boyutunda ve 1800R kavisinde olan ekran, çözünürlük kısmında ise 3440 X 1440 piksel çözünürlük sunacak. %99.3 DCI-P3 renk kapsamı, VESA DisplayHDR 400 True Black sertifikası gibi artıları da olan ekranın yenileme hızı ise 175 Hz olarak açıklandı.

0.1 ms tepki süresinin de yer aldığı Samsung Odyssey OLED G8, en boy oranı konusunda ise rakiplerinden biraz daha farklı. Ekran 21:9 gibi oldukça geniş bir en boy oranına sahip.

Samsung Odyssey OLED G8

Sadece oyuncular değil, profesyoneller de sevecek gibi duruyor.

Teknik Özellikler Detay

 • Boyut: 34 inç
 • Çözünürlük: 3440 X 1440
 • Kavis: 1800R
 • Renk Kapsamı: %99.3 DCI-P3
 • Yenileme Hızı: 175 Hz
 • Tepsi Süresi: 0.1 ms
 • En Boy: 21:9
 • Teknoloji: AMD FreeSync Premium desteği, Yerleşik Samsung Gaming Hub1 modülü (Bu sayede ekrandan; Xbox, NVIDIA GeForce NOW gibi servislere direkt erişim sağlanabiliyor.)
 • Ses: 5W Stereo hoparlör.

Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Yeni monitör için henüz çıkış tarihi ve fiyat açıklaması gelmedi. Fiyatın ve çıkış tarihinin IFA 2022 kapsamında belli olması bekleniyor. Samsung, ekranı fuarda sergileyecek ve daha fazla özelliğini de açıklayacaktır.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video