PC HocasıTeknolojiSamsung Yeni Bir Ürün Üzerinde Çalışıyor: Galaxy Smart Tag

Samsung Yeni Bir Ürün Üzerinde Çalışıyor: Galaxy Smart Tag

 

SmartThings Find özelliğini piyasaya sürdükten sonra, Samsung bir nesne izleyiciyi başlatmak için çalışıyor olabilir.

Endonezya Telekom Sertifikasyonunda Galaxy Smart Tag adlı yeni bir cihaz tespit edildi. Cihazın bir EI-T5300 model numarası var ve bu sertifika sitesi bize ürün hakkında bilgi veriyor. Ancak SamMobile, bunun şirketin gelecek karo benzeri nesne izleyicisi olabileceğini tahmin ediyor.

SamMobile’ın spekülasyonu doğru çıkarsa Samsung, kendi karo benzeri nesne izleyicisi üzerinde çalıştığı bildirilen başka bir şirket olan Apple’a katılacak. Apple AirTag, Apple’ın ilk nesne izleme cihazı olurken, Samsung ilk LTE özellikli izleyicisini iki yıl önce piyasaya sürdü.

Yaklaşan Galaxy Smart Tag ile ilgili ayrıntılar bilinmemektedir, ancak ürün Wi-Fi, GPS özellikleri, LTE, UWB gibi bazı yararlı bağlantı özellikleri içerebilir. Yine, bunların hepsi resmi bir kaynaktan gelmediği için spekülasyonlardır.

Endonezya Telekom sitesinden onay almış olması lansman tarihinin yakın olabileceğini gösteriyor. Samsung’un bu ürünü Galaxy S21 ile birlikte piyasaya sürdüğünü görebiliriz. Ürünün resmi adı olarak Galaxy Smart Tag’ın kullanılıp kullanılmadığını görmek heyecan verici olacak.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

İstanbul'da yaşayan bir teknoloji editörü, aynı zamanda UI/UX/Graphic Designer

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz