reklam
PC HocasıHaberlerSamsung, Yeni Katlanabilir Telefon Konseptini Tanıttı!

Samsung, Yeni Katlanabilir Telefon Konseptini Tanıttı!

Samsung bugün şirketin geliştirici konferansında sahnede yeni bir katlanabilir telefon konsepti tanıttı. Samsung’un isimlendirdiği yeni konsepti, cihazın ikiye katlanabilir bir ekran sayesinde geleneksel bir kapaklı telefona benziyor.

Samsung’un Geliştirici Konferansı’nda sahnede bulunan Samsung’un çerçeve Ar-Ge grubu başkanı Hyesoon Jeong şunları dile getirdi:

“Şu anda keşfetmekte olduğumuz bu yepyeni form faktörü sadece cebinize kolayca sığmayacak, aynı zamanda telefonunuzu kullanma şeklinizi de değiştiriyor.”

Konseptin arkasında bulunan ana fikir Samsung’un katlanabilir akıllı telefon teknolojisini alıp “daha kompakt hale getirmek” ve yeni cihaz formu faktörlerine genişletmek. Samsung, cihazı detaylandırmak için çok zaman harcamamış, ne de şirket bunu kullanıma sunmayı planladığında. İlgili donanımdan ve Samsung’un katlanabilir ekran teknolojisini geçen yıldan itibaren geliştirip geliştirmediğinden söz edilmedi.

Galaxy A71 Render Görüntüsü Ortaya Çıktı

Şirket Android ile One UI çabalarına yaklaşan bir güncellemeyi tartışabilmek için bir köprü olarak bu gizemli cihazı kullandı. Jeong, konu hakkında şunları söyledi:

“Katlanabilir kategoride bir öncü olarak, her yenilikçi form faktörünün eşit derecede yenilikçi bir kullanıcı deneyimi gerektirdiğini anlıyoruz,”

Samsung, bu yılın başlarında Galaxy Fold cihazını piyasaya sürdüğü için Android kullanıcı arayüzünü geliştirmeye çalışıyor.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz