PC HocasıSosyal MedyaFacebookSanki Discord: Facebook Gruplar Tasarımı Yenileniyor!

Sanki Discord: Facebook Gruplar Tasarımı Yenileniyor!

   

Meta’ya ait sosyal medya platformlarından Facebook, Gruplar hizmeti için yeni bir kullanıcı arayüzünü kullanıma sundu. Küçük bir grup kullanıcı kitlesi ile test sürecine tutulan yeni tasarım büyük oranda Discord uygulamasına benziyor.

Facebook Gruplar sayesinde kullanıcılar isterlerse arkadaşlarıyla isterlerse de farklı kişilerle farklı konularda gruplar kurabiliyor. Günümüzde belirli bir konu üzerinde bir araya gelen kullanıcılar burada sosyalleşebiliyorlar.

Gerek arayüz gerekse de kullanılan renkler olsun bizlere Discord’u baya bir anımsatıyor. Yeni tasarım ile birlikte bizleri sol tarafta konumlandırılan yeni bir menü karşılıyor ve kullanıcılar dahil oldukları grupları burada kolayca görebiliyor ve gruplar arasında kolayca geçiş yapabiliyor.

Grup yöneticileri tarafından oluşturulacak sesli sohbet odalarının arayüzü de yine Discord’u baya bir andırıyor. Ana şirket Meta’nın Sözcüsü Kate Cichy; The Verge ekibine verdiği demeçte şu anda yeni arayüzünde test aşamasında olduğunu ve ilerleyen zamanlarda genel kullanıma sunulacağını belirtti.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/sanki-discord-facebook-gruplar-tasarimi-yenileniyor-129370/ linkinden 12.08.2022 14:08:10 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video