PC HocasıHaberlerSEC, Microsoft’un “Bethesda” Alımını Onayladı

SEC, Microsoft’un “Bethesda” Alımını Onayladı

 

Gamespot tarafından paylaşılan bilgilere göre, Microsoft’un Bethesda Studios’un ana şirketi Zenimax Media’yı 7,5 milyar dolara satın alma teklifinin Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından onaylandı. Düzenleyici, anlaşmanın onaylandığını gösteren 4 Mart’ta anlaşma için bir “etkinlik bildirimi” yayınladı.

Elbette Microsoft’un Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicilerinden daha fazla endişelenmesi gereken, daha sert Avrupa Komisyonu’nun hala kendi kararlarını vermesi gerekiyor. Bu karar, 5 Mart 2021’de verilmiş olan kararla yakın zamanda yayınlanacak.

Avrupa Komisyonu tarafında da kabul edilirse, Microsoft’un anlaşması şirkete geniş bir stüdyo ve IP koleksiyonuna erişim sağlayacak. Şirket sadece Bethesda Game Studios ve ID Software gibi devasa stüdyolara erişim sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda Tango Gameworks gibi daha küçük ekiplere de erişim sağlayacak.

Microsoft’un Xbox Game Studios adı altında yayınlanacak tüm gelecekteki Zenimax oyunları, Xbox Game Pass video oyunu abonelik hizmetine gelecek. Münhasırlığa duruma göre karar verilecek olsa da, stüdyodaki çoğu oyunun yalnızca Xbox ve PC platformlarında bulunma ihtimali var.

Video