PC HocasıHaberlerSEO’nun kralı Matt Cutts Google’dan ayrıldı

SEO’nun kralı Matt Cutts Google’dan ayrıldı

   

SEO denildiğinde ilk akla gelen isimlerden birisi olan Matt Cutts uzun süren Google serüvenine son verdi. SEO takım lideri olarak görev yapan ve SEO geliştirmeleri ile algoritmik geliştirmelere büyük katılar sunan Matt Cutts 31 Aralık’ta Google’dan ayrılmış oldu.

Webmaster camiasında sürekli adı geçen ve hatta algoritmaları sürekli değiştirdikleri için sevmeyeni de çok olan Matt Cutts, şimdiye kadar kullanıcılara çok daha iyi sonuçlar ve deneyimler sunabilmek için çalıştı. Bundan 7 sene öncesine dayanan mazide Google artık yapay zeka algoritması ile yönetilebilir hale geldi. Bu başarıların hepsinde Matt Cutts’ın izi çok tabii ki.

Tüm bu gelişmeler web siteleri için trafik anlamına geliyor. Doğru çalışmayanlar ve özgün içerikte olmayan herkes SEO tarafında çuvallarken, artık sık sık yenilenen algoritmalar ile karşılaşıyoruz. Genellikle Twitter adresinden yaptığı önemli açıklamalar ile tanıdığımız Matt, Google için de çok değerli bir elemandı. Bu arada SEO konusunda hiçbir fikri olmayan okuyucularımız varsa burada yer alan makalemize göz atabilirler.


Matt Şimdi nerede çalışıyor ?

Yaklaşık olarak 20 gün önce Google’dan ayrılan Matt Cutts artık US Digital Service (Amerikan Dijital Servisi) platformunda görev yapıyor. Yani bir nevi artık Matt’ı devlet içinde yaptığı çalışmalar ile takip etmeye devam edeceğiz. Ayrıca Matt Cutts yeni çalışma yerinin Google ofisine çok uzakta olduğunun da altını çizdi.

Web spam ve SEO takımının başkanı olan Matt Cutts artık farklı bir çatı altında görev yapıyor. Bakalım Matt’in yerine kim gelecek biz de dört gözle bekliyoruz. Çünkü her gelen takım başkanı geliştirdiği stratejiler ile milyonlarca web sitesinin kaderini belirliyor. O yüzden bu önemli görevde gerçekten sitelerin kaderi SEO açısından çok önemli.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/seonun-krali-matt-cutts-googledan-ayrildi-18870/ linkinden 27.01.2022 17:01:53 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner