PC HocasıCep TelefonuSızıntılara Göre Apple Bütçe Dostu Bir iPhone 9 Üzerinde Çalışıyor

Sızıntılara Göre Apple Bütçe Dostu Bir iPhone 9 Üzerinde Çalışıyor

 

Cihaz tanıtılmadan önce iPhone 11 Pro’nun doğru görüntülerini paylaşan tanınmış bir sızıntıcı olan OnLeaks, iGeeksBlog aracılığıyla “iPhone 9” veya “iPhone SE 2” için yeni konsept sanatıyla geri döndü .

Analist Ming-Chi Kuo’nun daha önceki tahminlerine uygun olarak, OnLeaks, iPhone 9’un kalın çerçevelere sahip 4.7 inç LCD ekran, Touch ID ana düğmesi ve tek lensli arka kamera da dahil olmak üzere iPhone 8’e benzemesini bekliyor. Ve orijinal iPhone SE’den farklı olarak, cihazın kulaklık jakı olmayacağını söylüyor.

iPhone 9’a yapılan önemli bir yükseltme, daha hızlı bir A13 Bionic çipi olacak ve cihazın donanım tabanlı 3D Touch’tan yoksun olması bekleniyor.

İşlerin daha az kesinleştiği yerler malzemelerdir. Sunucular iPhone 9’u cilalı metal bir çerçeve ve iPhone 11 Pro gibi buzlu bir camla tasvir ederken, OnLeaks bize bu tasarım özelliklerinin tamamen onun varsayımları olduğunu söylüyor. İPhone 9’un 399 dolar civarında başlaması öngörülüyorsa, Apple’ın iPhone 8’deki mat alüminyum çerçeve gibi daha ucuz malzemelerle üretmesi mümkün görünüyor.

Detayları neler?

OnLeaks, iPhone 9’un iPhone 8’den 0,5 mm daha kalın olan 7,8 mm kalınlığında olmasını beklerken, cihazın yüksekliği ve genişliğinin yaklaşık 138,5 mm x 67,4 mm’de iPhone 8 ile neredeyse aynı olacağı tahmin ediliyor. Renderlerde gösterilen malzemelerin aksine, OnLeaks bize bu boyutların varsayım olmadığını söylüyor.

Ming-Chi Kuo daha önce iPhone 9’un Mart ayı sonunda piyasaya sürüleceğini söylemişti. Cihazın Uzay Grisi, Gümüş ve (Product) KIRMIZI renk seçenekleriyle 64 GB ve 128 GB depolama seçeneklerine sahip olmasını bekliyor.

Etiketler

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video