Snapchat Özel Filtreleri Aktif Etme “Lenses”

  Google News

Hepimizin bildiği üzere Snapchat, kullanıcıların özgürce fotoğraf çekebilmesine, video kaydedebilmesine, notlar alabilmesine ve çeşitli efektler verebilmesine olanak sağlayan 1 ve 10 saniye arası limitli sosyal mesajlaşma platformudur. Aslına bakılırsa Snapchat‘i bu denli popüler yapmasının bir çok sebebi bulunuyor. Bunların başında özel filtre sistemi ile birlikte suratlara farklı efektler vererek yüzleri güldürmesi diyebiliriz. Ayrıca Snapchat‘te çok tutulan gökkuşağı efektleri en popüler özellikler arasında.

Ancak bu filtreleme özelliği herkeste aktif olarak gelmediği için ilk defa yükleyenler uygulamadan bir şey anlamayabilir. Hatta sırf bu sebep yüzünden uygulamayı yükledikleri gibi kaldıranların sayısı da az değil. Peki popüler Snapchat uygulamasında filtreler nasıl aktif hale getirilir ? Dilerseniz aşağıdaki adımları uygulayarak Snapchat’inizi daha renkli hale getirebilirsiniz.

snapchat-filters-kullanim

FİLTRELEME ÖZELLİĞİ NASIL AKTİF EDİLİR ?

Snapchat’in en popüler özelliği olan, insanların yüzlerini şekilden şekile sokarak hem video çekebilmesini, hem de resim çekebilmesini sağlayan bu özellik ilk olarak iOS cihazlara gelmişti. Şimdi de Android cihazlarda kullanılabiliyor. Snapchat Filtreleme özelliğini açabilmek için “Android cihazınızdan Konum Hizmetlerini aç” uyarısı verecektir. Bu konum işaretini seçtikten sonra tüm filtreleri aktif olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Snapchat Lenses özelliğini aktif etmek için:

 

* İlk olarak Snapchat uygulamasını açın

* Ayarlar > Ek Hizmetler > Yönet sekmesine tıklayarak “Filters” özelliğinin aktif olup olmadığına bakın. Eğer tik işareti yoksa işaretleyin.

snapchat-filters-ozelligi

* Ardından uygulamaya dönerek telefonunuzun ön kamerasını seçin.

* Telefonun ortasına yüzünüzü tam hizaladıktan sonra yüzünüzün tam bulunduğu yere 3 saniye basılı tutun.

* Ardından lenses özellikleri otomatik olarak aktif olacaktır. Sağa doğru ilerledikçe tüm yüklü olan lenses özelliklerini deneyebilirsiniz. Zaten animasyonları uygularken size “kaşını kaldır“, “ağzını aç” gibi yapmanız gerekenleri söylüyor.

SNAPCHAT LENSES ÖZELLİĞİNDE NE TÜR ANİMASYONLAR VAR ?

Snapchat’te bizim saydığımız kadarı ile toplamda 52 adet lenses animasyonu bulunuyor. Bu özellikler her hafta güncelleme alarak değiştiği gibi, videolarınızda veya fotoğraflarınızda bu filtreleri kullanabiliyorsunuz. Hem eğlenerek hem de farklı filtreleri kullanarak eğlenceli vakit geçirebilir, hikayenize çektiğiniz tüm video ve fotoğrafları ekleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

23 Yorum

 • Hocam bende Snapchat’in yeni sürümü yüklendi ancak eski beğendiğim filtreler de kayboldu bunlar sürekli değişecek mi acaba ?

  • Merhaba Murat Okan,

   Snapchat üzerinde her hafta gelen güncellemeler ile bu filtreler sürekli değişmektedir. Bu konuda ne yazık ki pek yapabilecek bir şey bulunmuyor 🙂

 • Merhaba benim telefonum s3 mini hala olmuyor 30 sn tuttum hala olmuyor ne yapabilirim

  • Merhaba,

   Telefonunuzda donma veya kasma yaşanıyor mu Lenses filtresini açmak isterken ?

 • Ben Asus kullanıyorum filtreler gelmiyor ve anılarım görünmüyor ne yaptıysam olmuyo sebep?

 • Sizin dediklerinizi de yaptım,güncelledim de,fazla şeyleri de sildim ama hala açılmıyor.Ne yapmalıyım?

 • BEN SAMSUNG GALAXY S8 PLUS KULLANIYORUM FAKAT 6 TANE FİLTRE GÖZÜKÜYOR ONLAR DA ESKİ FİLTRELER NE YAPTIYSAM ÇÖZEMEDİM.

 • Iphone 7 kullanıyorum. Yeni snapchat hesabımda yalnızca 5 filtre var. Ama aynı telefonda başka bi hesaptan giriş yapıldığında tüm filtreler var. Bunu nasıl düzeltebilirim?

  • knk bak şimdi bir sürü foto kayıt et istediğin efekt olur sonra bak bakim galerine
   olmazsa internetten bak bende de öyle olmuştu ama samsung kullanıyorum SNAP SORULARINI BANA SORABİLİR SİNİZ

 • En sevdiğim filtre gitti yerine saçma sapan 3D bitmojili filtreler geldi o giden filtre bi daha gelmez mi gerekirse satın alırım yok mu buna bi çare?

  • Merhaba,

   Snapchat filtreleri belli aralıklar ile değiştirmektedir. O yüzden eski filtrenizi ne yazık ki kullanamıyorsunuz.

   • Eski filtreni kullanman için ismini bilmen yeterli olck yazdığında direk çıkıyor ismini düzgün bi şekilde yazsan çıkar hemen zaten sonra en sevilen diye ekliyon kalıyor orda

  • Bende iphone 5 kullanıyorum en son sürüm geldi ve sevdiğim lensler gitti bunun için ne yapamalıyım gitmemesi için

 • Selam bende snapchatı indirdim ama efektleri açmadım.Ve bu siteyi buldum.Ancak hani orada diyor ya andiroid cihazınızdan konum hizmelerinizdenn konum aç uyarısı gelmelidir diyor ama bende gelmiyor yardımcı olur musun hızlı bir şekilde😆

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video