Snapchat Özel Filtreleri Aktif Etme “Lenses”

 Hepimizin bildiği üzere Snapchat, kullanıcıların özgürce fotoğraf çekebilmesine, video kaydedebilmesine, notlar alabilmesine ve çeşitli efektler verebilmesine olanak sağlayan 1 ve 10 saniye arası limitli sosyal mesajlaşma platformudur. Aslına bakılırsa Snapchat'i bu denli popüler yapmasının bir çok sebebi bulunuyor. Bunların başında özel filtre sistemi ile birlikte suratlara farklı efektler vererek yüzleri güldürmesi diyebiliriz. Ayrıca Snapchat'te çok tutulan gökkuşağı efektleri en popüler özellikler arasında.

Ancak bu filtreleme özelliği herkeste aktif olarak gelmediği için ilk defa yükleyenler uygulamadan bir şey anlamayabilir. Hatta sırf bu sebep yüzünden uygulamayı yükledikleri gibi kaldıranların sayısı da az değil. Peki popüler Snapchat uygulamasında filtreler nasıl aktif hale getirilir ? Dilerseniz aşağıdaki adımları uygulayarak Snapchat'inizi daha renkli hale getirebilirsiniz.

snapchat-filters-kullanim

FİLTRELEME ÖZELLİĞİ NASIL AKTİF EDİLİR ?

Snapchat'in en popüler özelliği olan, insanların yüzlerini şekilden şekile sokarak hem video çekebilmesini, hem de resim çekebilmesini sağlayan bu özellik ilk olarak iOS cihazlara gelmişti. Şimdi de Android cihazlarda kullanılabiliyor. Snapchat Filtreleme özelliğini açabilmek için "Android cihazınızdan Konum Hizmetlerini aç" uyarısı verecektir. Bu konum işaretini seçtikten sonra tüm filtreleri aktif olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Snapchat Lenses özelliğini aktif etmek için:

* İlk olarak Snapchat uygulamasını açın

* Ayarlar > Ek Hizmetler > Yönet sekmesine tıklayarak "Filters" özelliğinin aktif olup olmadığına bakın. Eğer tik işareti yoksa işaretleyin.

snapchat-filters-ozelligi

* Ardından uygulamaya dönerek telefonunuzun ön kamerasını seçin.

* Telefonun ortasına yüzünüzü tam hizaladıktan sonra yüzünüzün tam bulunduğu yere 3 saniye basılı tutun.

* Ardından lenses özellikleri otomatik olarak aktif olacaktır. Sağa doğru ilerledikçe tüm yüklü olan lenses özelliklerini deneyebilirsiniz. Zaten animasyonları uygularken size "kaşını kaldır", "ağzını aç" gibi yapmanız gerekenleri söylüyor.

SNAPCHAT LENSES ÖZELLİĞİNDE NE TÜR ANİMASYONLAR VAR ?

Snapchat'te bizim saydığımız kadarı ile toplamda 52 adet lenses animasyonu bulunuyor. Bu özellikler her hafta güncelleme alarak değiştiği gibi, videolarınızda veya fotoğraflarınızda bu filtreleri kullanabiliyorsunuz. Hem eğlenerek hem de farklı filtreleri kullanarak eğlenceli vakit geçirebilir, hikayenize çektiğiniz tüm video ve fotoğrafları ekleyebilirsiniz.

 

İlgili Etiketler