Snapdragon 888 Tanıtıldı

  Google News

Qualcomm, beklendiği gibi bugün Snapdragon Tech Summit 2020 etkinliğinde Snapdragon 888 işlemcisini duyurdu. Snapdragon 888 5G işlemci, kullanıcıların amiral gemisi bir akıllı telefondan beklediği üstün deneyimleri sunacak. Qualcomm, bugün Snapdragon 888 işlemcisinin aşağıdaki özelliklerini lansmanda bizlere tanıttı.

  • 3. nesil Qualcomm Snapdragon X60 5G Modem-RF Sistemine sahip Snapdragon 888, dünya çapındaki tüm büyük bantlarda mmWave ve sub-6 sunarak küresel uyumluluğun yanı sıra 5G taşıyıcı toplama, küresel çoklu SIM, bağımsız, bağımsız tek başına ve Dinamik Spektrum Paylaşımı destekliyor.
  • Tamamen yeniden tasarlanmış Qualcomm Hexagon işlemciye sahip yeni 6. nesil Qualcomm AI Engine, performansı ve güç verimliliğini artırmak için yapay zekada önceki nesle kıyasla çok önemli bir adım atıyor – tümü şaşırtıcı bir şekilde saniyede 26 tera işlemde (TOPS). Platform, sezgisel, akıllı özellikler için daha düşük güçte her zaman açık AI işlemeyi içeren 2. nesil Qualcomm Sensing Hub ile daha da geliştirilmiştir durumda.
  • Qualcomm Snapdragon Elite Gaming, başlangıcından bu yana, Akıllı telefonlara, Güncellenebilir GPU Sürücüleri, Masaüstü İleri İşleme ve saniyede 144 kareye (fps) varan kare hızları dahil olmak üzere düzinelerce mobil öncelikli teknoloji sağladı. Snapdragon 888’de yer alan 3. nesil Snapdragon Elite Gaming, Qualcomm Technologies’in Qualcomm Adreno GPU performansındaki en önemli yükseltmesini sunuyor.
  • Snapdragon 888, hesaplamalı fotoğrafçılığın geleceğini üç katına çıkaracak ve akıllı telefonları profesyonel kalitede kameralara dönüştürecek. Daha yüksek gigapiksel hızı Qualcomm Spectra ISP ile, kullanıcılar saniyede 2,7 gigapikselde fotoğraf ve video veya 12 MP çözünürlükte kabaca 120 fotoğraf – önceki nesle göre% 35’e kadar daha hızlı çekebilir.

ASUS, Black Shark, Lenovo, LG, MEIZU, Motorola, Nubia, realme, OnePlus, OPPO, Sharp, vivo, Xiaomi ve ZTE gibi Android akıllı telefon OEM’leri Snapdragon 888 tabanlı akıllı telefonlar üzerinde çalışıyor.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video