reklam
PC HocasıHaberlerSonunda Wikipedia Kullanıma Açıldı
Wikipedia

Sonunda Wikipedia Kullanıma Açıldı

Wikipedia için merakla beklenen açıklama sonunda geldi. Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından akşam saatlerinde yapılan açıklamayla beraber Wikipedia için erişimin yeniden sağlandığı duyuruldu.

Anayasa Mahkemesi tarafından sitenin kapatılmasını hak ihlali olarak gösteren kararın açıklanmasının ardından, zaten sitenin erişim engelinin kalkması için sürecin başladığı duyurulmuştu. Bu yönde kararın ne zaman uygulamaya alınacağını merakla bekliyorduk. Gerekçeli kararın açıklanmasının ardından aradan geçen birkaç hafta sonrasında bugün sabah itibariyle Resmi Gazete üzerinden de yayın yapıldı.

Resmi Gazete üzerinden de beklenen duyurunun yapılması artık sürecin sona geldiğini gösteren en büyük kanıt olmuştu. Bu süreçten sonra tüm gözler BTK’ya çevrildi. Bugün akşam saatlerinde gelen açıklama ise artık sitenin yeniden erişime açıldığını doğrulamış oldu.

Microsoft, Yunanistan'a Büyük Bir Yatırım Yaptı!

Wikipedia şu sıralar erişime açıldı

BTK tarafından yapılan açıklamaya göre sitenin yeniden erişime açılmasıyla alakalı olan tüm çalışma tamamlandı. Düzenlemelerin yapılmasının ardından operatörlerin bilgilendirildiğini de ekleyelim. Operatörler tarafından yapılan düzenleme sonrasında ise saat 23:30 itibariyle siteye erişim sağlanmaya başladı.

Wikipedia

Şu an için tüm kullanıcılar erişim sağlayamıyor. Bunun nedeni ise operatörlerin gerekli DNS değişikliklerini uygulamasının biraz zaman alıyor olması. Bu nedenle anında siteye giremeyebilirsiniz. Kısa süre içerisinde tüm kullanıcılar için Wikipedia’nın sıkıntısız bir şekilde erişime açık olacağını belirtelim.

Etiketler

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement