Sony Bungie

Sony, Destiny Geliştiricisi Bungie’yi Satın Aldı

  Google News

Oyun dünyası hareketli. Yeni oyunların çıkışı nedeniyle değil de bu kez oyun dünyasında yapılan son yatırımlar nedeniyle hareketli. Takip edenlerin mutlaka haberi vardır Microsoft, yakın bir zamanda Activision Blizzard’ı, 68.7 milyar dolara satın aldı. Bu olayın arkasından bu kez hareketliliği yaratan ise Sony oldu. Sony, iddialı bir geliştirici firması olan Bungie’yi satın aldı.

Bunu hem bir karşı atak olarak düşünebiliriz hem de elini güçlendirme hamlesi olarak düşünebiliriz. Sony’nin amacı ne olabilir bakalım.

Sony, Bungie’yi 3.6 Milyar Dolara Satın Aldı

Son bilgilere göre Sony, karşı bir atak olarak Halo ve Destiny gibi çok iddialı oyunların geliştiriciliğini yapmış Bungie’yi bünyesine kattı.

Kaçırmayın: 2022’nin En Çok Beklenen 3 Strateji Oyunu

Firmanın hemen net bir mesaj verdiği de söyleniyor. Öyle ki her ne kadar geliştirici firma Sony çatısı altında kalsa da oyunlar, çoklu platform desteğine de devam edecek. Yani Bungie tarafından sunulan oyunları Microsoft platformlarında da görmeye devam edeceğiz.

Sony Bungie

Peki neden böyle bir adım atıldı? Başta söylediğimiz gibi Sony elini güçlendirdi. Sektörde Microsoft’un söz sahipliğini arttırdığı kesin. Sony daha küçük ölçekli bir satın alma gerçekleştirmiş olsa da en azından psikolojik olarak bir cevap verdi.

Bunlara ne gerek var derseniz işte orasını bilemiyorum. Bana soracak olursanız, oyun dünyasında iki firmada yeterince güçlü ve yeterince geniş kitlelere sahipler.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video