PC HocasıGiyilebilir TeknolojilerSony PlayStation 5 için Yeni Nesil PSVR Ortaya Çıktı!

Sony PlayStation 5 için Yeni Nesil PSVR Ortaya Çıktı!

 

Japonya merkezli teknoloji devlerinden Sony, sanal gerçeklik oyunlarını yeni nesil oyun konsoluna doğal olarak getiren PSVR sanal gerçeklik başlığının yeni nesil sürümünü resmi olarak duyurdu. Yeni bir PlayStation Blog gönderisiyle duyurulan yeni nesil PSVR kulaklık, “çözünürlük ve görüş alanından izleme ve girişe kadar her şeyi” geliştirmeyi hedefliyor.

Sony, yeni kulaklığın orijinal PlayStation 4 enkarnasyonu gibi bir PSU’dan beslenmek yerine tek bir kabloyla doğrudan PlayStation 5’e bağlanacağını açıklıyor.

PlayStation ayrıca yeni kulaklıkta oyun oynamak için neredeyse on yıllık PlayStation Move denetleyicisinden uzaklaşacak. Sony, “mükemmel ergonomiye odaklanmanın yanı sıra DualSense kablosuz kontrol cihazında bulunan bazı temel özellikleri bir araya getirecek” dedi. Yeni nesil PSVR Sanal Gerçeklik donanımı tamamen yeni bir VR kontrol cihazı olarak karşımıza çıkacak ve en üst düzey yeni teknolojileri barındıracak.

PSVR Nedir?

PSVR, tam adı ile PlayStation VR, Japonya merkezli teknoloji devi Sony’nin Playstation için geliştirmekte olduğu ve 2016 yılı sonlarında ilk çıkışını duyurduğu sanal gerçeklik gözlüğüne verdiği isimdir. LED, LCD, plazma gibi teknolojilerle üretilmiş, görüntüyü daha gerçekçi hale getirerek çok yönlü üç boyutlu deneyim sunan özel bir gözlüğe sahiptir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

İstanbul'da yaşayan bir teknoloji editörü, aynı zamanda UI/UX/Graphic Designer

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video