PC HocasıOtomobilSony ve Honda, Elektrikli Araba Üretmek için İşbirliği Kurdu!

Sony ve Honda, Elektrikli Araba Üretmek için İşbirliği Kurdu!

   

Japonya merkezli tüketici elektroniği üreticisi Sony ve otomobil üreticisi Honda, birlikte elektrikli arabalar üretmek için birlikte yeni bir şirket kurmak adına işbirliği yaptıklarını resmi olarak duyurdu. Mutabakat Zaptı imzalayan devler, bu yıl içerisinde yeni bir şirket kuracalar ilk otomobillerini üç sene içerisinde tamamlayıp 2025 yılında piyasaya sürecekler.

Anlaşmaya göre her iki taraf profesyonel olduğu konularda güçlerini ortaya koyacaklar; Sony mobilite hizmet platformunu tedarik ederken, Honda ise üretim tesislerini tedarik edecek. Bu ortak girişim elektrikli araçların planlanması, geliştirilmesi, tasarımı ve satışından sorumlu olacak.

Sony zaten 2020 yılında Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) Vision-S adında bir konsept cihaz tanıtarak elektrik otomobil (EV) sektörüne giriş yaptığını duyurmuştu. Bu yılın Ocak ayında ise Vision-S 02 modelini tanıttı ve elektrikli araçlar üretebilmek için 2022 yılının baharında Sony Mobility Inc şirketini kuracağını belirtmişti şimdi ise bu planlara Honda dahil olacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/sony-ve-honda-elektrikli-araba-uretmek-icin-isbirligi-kurdu-124596/ linkinden 28.05.2022 23:05:43 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial