Sony Xperia 1v

Sony Xperia 1v Geliyor! Akıllı Telefona Dönüş mü?

  Google News

Sony, akıllı telefon konusunda çok başarılı olamadı. Firma satışlarda epey bir geriye düştü. Bir dönem ülkemizde de satılan Xperia modelleri, isteneni veremeyince marka akıllı telefon kanadını küçülttü. Hatta ülkemizden de çekildiler. Ama Sony, akıllı telefonları tamamen bırakmadı. Marka tek tek yeni modeller çıkarmaya devam ediyor. Şimdi de sırada Sony Xperia 1v akıllı telefonu var.

Amiral gemisi bir akıllı telefon olarak gelmesi beklenen modelin görselleri de sızdı. Hatta tanıtım tarihi bile açıklandı. Sony, akıllı telefon pazarına tam anlamıyla geri mi dönüyor bakalım.

Sony Xperia 1v Neler Sunacak?

Telefon için sızan afiş görsellerinde üst üste sıralı olan üç kameranın kullanılacağını anlıyoruz. Üst iki kısımda çift kamera ve bu kameraların hemen altında da bir üçüncü kamera.

Görsellere göre ana kamerada IMX858 sensörü göreceğiz. İkinci kamera 12 MP değerinde periskop kamera ve son olarak üçüncü kamera ise 48 MP değerinde ultra geniş açılı kamera olacak. Ön kısımda da kullanılacak kamera yine Sony imzasını taşıyan 12 MP değerindeki selfie kamerası olacak.

Sony Xperia 1v

Bunun dışında telefonda Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisini göreceğiz. Bu da net olarak yeni akıllı telefonun amiral gemisi bir seri olacağını ortaya koyuyor. Ama RAM ya da depolama alanında nasıl bir tercih yapılacağı konusunda bilgi yok.

Gelelim ekran kısmına. Sony yine akıllı telefonunda geniş ekran formatını kullanacak. 21:9 en boy oranında olacak ekran, 6.5 inçlik bir boyuta sahip olacak. Net değil ama ekranın da OLED olması olası.

İddialı bir modeller yeniden arenada kendisini gösterecek markanın, Sony Xperia 1v modeli için tanıtım tarihi de belli. Yeni akıllı telefon 11 Mayıs tarihinde düzenlenecek özel etkinlikle beraber duyurulacak. Hangi ülkelerde satılacağı ise net değil.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video