Sony Xperia 5 IV Yolda: FCC Sertifikası Aldı!

  Google News

Japonya merkezli teknoloji üreticilerinden Sony‘nin yeni nesil akıllı telefon modellerinden bir tanesi FCC‘den (Federal İletişim Kurulu / Federal Communications Commission) onay almayı başardı. Bir süredir ortalıkta dolaşan spekülasyonlara göre bu modelin Xperia 5 IV olması bekleniyor.

FCC Sertifikasına göre akıllı telefon 6,04 inçlik bir ekran sunarken 155,74 mm yüksekliğinde ve 67,1 mm genişliğinde olacak böylelikle geçen sene tanıtılan Xperia 5 III modeline kıyasla biraz daha kısa ve dar olacak.

Sony Xperia 5 IV, şarj ve veri aktarımı konusunda USB Type-C yuvasına ve uzun zamandır bir akıllı telefon modelinde görmediğimiz 3,5mm’lik jak girişine sahip olacak. FCC listesi bağlantı teknolojileri tarafında kablosuz şarj ve NFC desteğine sahip olacak.

Bağlantı teknolojileri tarafında aynı zaman Japonya’da yaygın olarak kullanılan RFID kartlar için Wi-Fi 6 bağlantı teknolojisini de destekliyor olacak. Teknik özellik tarafındaki bilgiler şu anda bunlarla kısıtlı ilerleyen zamanlarda akıllı telefon hakkında daha fazla teknik özelliğin sızdırılmasını bekliyoruz.

Önceki spekülasyonlara göre akıllı telefon Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 1+ yonga setinden güç alacak ve IMX557 sensörüne sahip 12MP çözünürlüğünde ana kamera, IMX663 sensörüne sahip 12MP çözünürlüğünde telefoto kamera ve IMX363 sensörüne sahip 12MP çözünürlüğünde ultra geniş açılı kamera sunacak.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video