reklam
Ana SayfaCep TelefonuSony Xperia X Serisi Fiyatları Belirlendi, Amazon’da Satışa Çıktı

Sony Xperia X Serisi Fiyatları Belirlendi, Amazon’da Satışa Çıktı

, PC Hocası

MWC 2016 etkinliğinde duyurulan Sony Xperia X serisinin fiyatları belirlendi. İlk olarak Amazon‘da satışa çıkan Sony Xperia X modellerinin fiyatları haberimizde.

BELİRLENEN FİYATLARA GÖRE TÜRKİYE FİYATI NE OLUR ?

İlk olarak Amazon üzerinde satışa çıkartılan Sony Xperia X serisine ait 3 modelin (Xperia X Performance, Xperia X ve Xperia XA) resmi satış fiyatları belirlendi. Amazon web sitesi ilk satışını açtıktan 2 dakika sonra yaptığı belirtildiği gibi, cihazların fiyatı şu şekilde açıklandı:

Sony Xperia X: 599 € ( Türkiye Satış Fiyatı: 2000 TL )

Sony Xperia XA: 299 € ( Türkiye Satış Fiyatı: 1050 TL )

Sony Xperia Performance: 900 € ( Türkiye Satış Fiyatı: 3000 TL )

sony-xperia-x-amazon
Yukarıdaki satış fiyatlarına bakacak olursak Sony Xperia X Performance ailenin en çok tutulacak ismi gibi görünüyor. Türkiye fiyatı vergiler dahil yukarıdaki gibi olacağını tahmin ediyoruz. Fiyatları belirlerken, Euro’nun bugünkü kur farkı baz alınarak hesaplanmıştır.

Açıkçası Sony’nin yeni akıllı telefonları her bütçeye göre tasarlanmış durumda. Giriş seviye Xperia X modelinden, orta seviye Xperia XA ve üst seviye Xperia Performance olarak üç sınıfta birleştirilmiş.

Amazon üzerinden açılan ürünleri incelemek için buraya tıklayabilirsiniz. Açıkçası ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde satılacağını düşündüğümüz cihazın Almanya kökenli Amazon firmasında satılacak olması bizleri şaşırttı. Üstelik henüz ABD‘de fiyatları da belirlenmemişken.