PC HocasıTeknolojiSpotify Car Thing Araç İçi Eğlence Sistemi Resmi Olarak Tanıtıldı

Spotify Car Thing Araç İçi Eğlence Sistemi Resmi Olarak Tanıtıldı

 

Müzik akışı devi Spotify, yazılım destekli akış işiyle tanınıyor ancak şirket uzun süredir ilgili donanımı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. ABD şirketinin piyasaya süreceği ilk donanım, Car Thing adlı bir araç içi eğlence sistemi oluyor.

Spotify Car Thing, bu ayın başlarında Apple’ın iOS’unda belirli kodlarda yer almıştı ve hatta ilk olarak 2019 yılına kadar test edildi, ancak piyasaya sürülmedi. Şirket şimdi, en azından ABD pazarı için cihazın paketlerini çıkardı ve Spotify Premium abonelerini hedefliyor. Cihaz, nakliye dahil Premium aboneleri için ücretsiz olarak satışa sunuluyor.

Car Thing, bir LCD panel dokunmatik ekrana sahip. Aynı zamanda kolayca kavranabilen büyük bir düğme bulunuyor ve navigasyon için kullanılıyor. Favori müziği, podcast’leri, çalma listeleri işlevlerini etkinleştirmek için üst ön ayarda eşit olarak dört düğme bulunuyor. Kullanıcılar, düğmeleri istedikleri gibi değiştirmeye karar verebiliyor. Akıllı cihaz ayrıca sesle kontrol özelliklerini de bünyesinde barındırıyor.

Car Thing, Apple CarPlay ya da Android Auto gibi modern araç içi bilgi-eğlence sistemlerine sahip olmayan araçlar için tasarlandı. Cihazın boyutu 4,6 x 2,5 x 0,7 inç ve ağırlığı 96 gram olarak belirtiliyor. Cihaz, Bluetooth aracılığıyla kablosuz olarak, bir AUX veya USB kablosuyla bağlanacak biçimde ayarlanabiliyor, ancak araç stereo sistemine bağlanması gerekiyor.

Spotify Car Thing’in perakende fiyatı 80$ olarak belirlendi. Ancak, şirket henüz satışa çıkacağı zamana ait bir zaman çizelgesi paylaşmadı. Ne yazık ki, yalnızca ABD’deki Spotify Premium aboneleri bu özellikten yararlanabiliyor. İleride diğer ülkelere de gelip gelmeyeceği konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/spotify-car-thing-arac-ici-eglence-sistemi-resmi-olarak-tanitildi-111919/ linkinden 21.10.2021 20:10:09 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Osman Baytekin

Bilinçli bir oyuncu olma yolunda ilerleyen, oyun meraklısı, bir PC Hocası editörü.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad