reklam
PC HocasıİnternetSpotify, Podcast’lere Bir Şarkının Tamamını Eklemenize İzin Verecek!

Spotify, Podcast’lere Bir Şarkının Tamamını Eklemenize İzin Verecek!

Spotify, podcast’leri ve müziği birbirine yaklaştırıyor. Şirket bugün, kısa bir örnek yerine podcast dinleyicilerinin bir gösteri sırasında tüm müzik parçalarını duymasına olanak tanıyan yeni bir podcast formatını test ettiğini duyurdu. Toplantı sahipleri ayrıca Spotify’ın sahip olduğu podcast oluşturma uygulaması Anchor aracılığıyla bu formatta şovlar oluşturabilecek. Yeni format, Spotify’ı, sunucuların telif hakkı konusunda endişelenmek zorunda kalmadan şovlarına tüm şarkıları dahil edebilecekleri tek podcast platformu haline getiriyor.

Şarkı dahil olan podcastleri ses dosyaları yalnızca Spotify’a dahil edilebilecek

ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve İrlanda’daki içerik oluşturucular, bir radyo DJ’i gibi şarkıları tanıtmak veya daha çok bir müzik gibi tarihsel bağlam veya içgörü sunmak için kullanabileceklerini hayal edebileceğiniz bu etkileşimli formata erişebilecekler. dijital ses dosyası. Kritik olarak, Anchor kullanıcılarının oluşturduğu bölümler yalnızca Spotify aracılığıyla erişilebilir olacak ve başka bir yere dağıtılmayacaktır.

Aslında, bu etkileşimli formattan yararlanan tüm şovlar Spotify’a özel olacak çünkü teknoloji,şirketin plak şirketleriyle yaptığı anlaşmalara dayanıyor. (Müzisyenlere zaten olduğu gibi şarkı akışı başına ödeme yapılacaktır.) Spotify, bu podcast’lerin oluşturulma şeklinin şirketin şarkıları ve podcast yorumunu neredeyse çalma listeleri olarak ele almasını sağladığını ve bu da podcast’lere şovlarına tam şarkıları dahil etme gücü verdiğini söylüyor.

Google Maps Artık Bisiklet için Yol Tarifleri Sunuyor

Yalnızca Premium sahipleri erişim sağlayabilecek

Yine de, yalnızca premium Spotify aboneleri tam şarkıları duyacak. Ücretsiz kullanıcılar, her parçanın yalnızca 30 saniyelik bir önizlemesini duyar çünkü ücretsiz kullanıcılar şarkıları doğrudan çalamaz; sadece karışık oynayabilirler.

Bu duyuru ile birlikte Spotify, formattan yararlanacak ve müziği merkezi bir odak noktası haline getirecek yedi yeni orijinal, özel seri piyasaya sürüyor. Bu şovların ve Anchor tarafından oluşturulanların dinleyicileri, şarkıları daha sonra kaydetmek ve farklı bölümlere atlamak için her podcast bölümünün parça listesiyle etkileşime girebilecek.

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement