Steam Dolar Kuru

Steam Dolar Kuru Değişecek mi? Ne Zaman?

  Google News

Oyuncuların en çok tercih ettikleri pazar yerlerinden biri olan Steam, şu sıralar yaz indirimleriyle gündemde. Platformda artık geleneksel hale gelen yaz indirimleri, bu yılda Haziran sonunda başladı. Fakat bu yıl yaz indirimlerinin önüne geçen bir iddia var. O da Steam dolar kurunu güncelleyecek iddiası.

Yaz indirimlerinin biraz daha önem kazanmasına neden olan iddia, şimdiden kafaları karıştırmış durumda. Peki tam olarak neden söz ediyoruz? Dolar kurunun değişmesi neden bu kadar önemli?

Steam Dolar Kuru Yine Artabilir

Steam oyun fiyatları belirlenirken, bir dolar kuru üzerinden fiyatlandırma yapılıyor. Son güncelleme sonrasında dolar kuru 10 TL olarak belirlenmişti. Oyun fiyatları da hesaplanırken bu kur üzerinden hesaplanmış ve hatta birçok oyuna da bu yönde zamlar gelmişti.

Şimdi ise platformda geçerli olacak kurun bir kez daha değişeceği iddia ediliyor. Kurun bu kez 20-25 TL olarak hesaplanacağı iddiası var. Bu da demek oluyor ki Steam oyun fiyatlarına büyük oranda bir zam gelecek. Yeni dolar kurunda hesaplandığı zaman oyun fiyatları ne seviyeye kadar çıkar bilemiyoruz.

Steam Dolar Kuru

Zira şimdilik Steam dolar kuru değişecek iddiası doğrulanmış değil. İddialara göre bu değişiklik yaz indirimlerinden hemen sonra yapılacak. Yani kısa süre sonra Steam dolar kuru, 20-25 TL seviyelerine kadar çıkacak mı göreceğiz. Dileriz böyle bir güncelleme yapılmaz zira yukarıda da dediğimiz gibi bu tip bir güncelleme oyun fiyatlarının biraz daha yükselmesi demek oluyor.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

29 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video