PC HocasıOyunSteam, Oyun Görsellerine Kurallar Getirdi!

Steam, Oyun Görsellerine Kurallar Getirdi!

   

Birçok oyun geliştiricisi oyunlarını Steam‘de listelerken, oyuncuların dikkatini çekebilmek için oyunların kapak görselerine ödül logoları ve puanlar yerleştiriyor. Bu durum herkes tarafından hoş görülmüyor ve bu sebepten ötürü Valve, 1 Eylül tarihinden itibaren kapak görsellerinde bu tarz amblem kullanımı yasaklıyor.

Valve’ye göre, oyunların grafik varlık görüntülerinde daha fazla metin, ödül logosu ve hatta inceleme puanları yer alıyor. Şirket, bunun kullanıcılar için bir oyunun adının ne olduğunu anlayamayacak kadar küçük olan logolardan, resimlerin kendilerinin darmadağın ve okunması zor hale gelmesine kadar birçok soruna neden olabileceğini belirtiliyor.

Oyun görselleri konusunda yeni kurallar getirildi

Valve artık, doğru olmayan ve itibarsız bir yayın tarafından alınan inceleme puanları konusunda geliştiricileri uyarıyor. Ayrıca görseldeki metnin büyük bir çoğunluğunun İngilizce olması konusunda zorunlulukta getiriyor. İngilizce, platform kullanıcıları arasında en çok konuşulan dil (yüzde 36’lık kesim) olsa da, kelimeleri anlamayan pek çok kişi var.

İncelemeler ve ödüller listelenecek

Eğer ki oyunu almak isteyen bir oyuncu, oyun ile ilgili incelemeleri ve ödülleri öğrenmek isterse resmi kaynaklardan ve kullanıcılardan gelen incelemeleri başka bir yerde görebilecek. Ayrıca alınan tüm ödül logoları da yorumlarla birlikte farklı bir biçimde oyun sayfasında listelenecek.

İndirimler konusunda da düzenleme getirildi

Şirketin 1 Eylül itibariyle yürürlüğe koyacağı diğer kurallar arasında indirimli pazarlamanın yasaklanması da yer alıyor, bu sebepten ötürü görüntülerde indirim ve indirime ait herhangi bir ibare yer almayacak. Ayrıca, devam filmleri veya bir serideki oyunlar gibi farklı bir ürünü tanıtan metin veya görüntülere izin verilmeyecek ve diğer tüm çeşitli metinler de yasaklanacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/steam-oyun-gorsellerine-kurallar-getirdi-131035/ linkinden 17.08.2022 22:08:20 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video