PC HocasıOyunStellaris’in Yeni Genişlemesi Nemesis 15 Nisan’da PC için Çıkacak

Stellaris’in Yeni Genişlemesi Nemesis 15 Nisan’da PC için Çıkacak

 

Bilim kurgu strateji oyunu Stellaris‘in son genişlemesi Nemesis, 15 Nisan’da PC’ye çıkacak.

Ek olarak Lithoids Türler Paketi 25 Mart’ta PS4 ve Xbox One’a geliyor.

Nemesis, adından da anlaşılacağı gibi, nihayet Stellaris oyuncularının bir kriz başlatma fırsatı vererek karanlık taraflarını doğru bir şekilde kucaklamalarına izin veriyor. Genellikle bunlar, ya kanlı savaşta ölecek ya da bilinen tüm yaşamı ortadan kaldıracak olan güçlü AI güçlerinin gelişini işaret eden geç aşama olaylarıdır. Ancak Nemesis, insan oyuncuların galaksinin yıkıcı iddiasını kendilerinin yönetmesine izin verecektir.

Ancak ilk olarak, kötülükleri gerçekleştirmeleri ve kötülük saflarında yükselmek için kullanılan Tehdit’i tahakkuk ettirmeleri ve sonunda yıldızları tüketerek yaratılan karanlık enerjiyle çalışan bir kıyamet günü cihazı olan Aetherophasic Engine’in kilidini açmaları gerekecek.

Her iki taraf da casus ağları kuracak, değerli istihbarat toplayacaklar. Varlıklar elde edecek, araştırma yapacak ve tahakküm arayışlarında gerçeği manipüle edecek.

Nemesis genişletme içeriği hakkında:

Nemesis, Stellaris için sunulan, oyuncunun istikrarını kaybeden bir galaksinin kaderini belirleyebileceği bir genişletmedir. Oyun sonu krizleriyle mücadele edecek Galaksi Muhafızı olarak iktidara giden yolu oluşturan casusluk araçlarını ya da oyun sonu krizinin ta kendisi olmanı sağlayacak Tehdit seçeneğini getiren Nemesis, sana Stellaris’te şimdiye kadar görülmemiş güçte araçlar sunuyor.

Nihayetinde, krize sürüklenen bir galaksinin hakimiyetini ele geçirmek için kaos ve kontrol arasında seçim yapman gerekecek. Diplomasi veya hile yoluyla iktidarı ele geçirmenin yolunu mu bulacaksın yoksa yıldızların tek tek sönüp gitmelerini mi izleyeceksin?

Krizin Ta Kendisi Ol: Sen, galaksinin dört yanına yayılarak galaksinin varlığını tehdit eden ateşsin. İmparatorluğunun teşkil ettiği tehdit giderek büyüdükçe, galaksi çapında umutsuz bir açmazı kendi istediğin şekilde sona erdirmeni sağlayacak güçlü bonusların kilidini açacaksın. Galaksinin geri kalanı seni zamanında durduramazsa, bütün varoluşa son vermene yetecek gücü kullanabilirsin!

Galaksi Muhafızı: Galaktik Topluluğun seni Muhafız ilan etmesi ve sana Krizle mücadele edecek acil durum güçlerini vermesi için de çabalayabilirsin; seçim sana kalmış. Bu güçleri kullanarak galaksiyi yıkımın eşiğinden döndür ve düzeni yeniden sağla. Krizi ortadan kaldırdığında güçlerinden vazgeçmeyi tercih edebilirsin… Fakat dilersen güçlerine sıkı sıkı sarılıp yeni bir Galaktik Hakimiyet de kurabilirsin.

Casusluk: Bilgi demek güç demektir; yeni araçları kullanıp casusluk yaparak düşmanlarından (ya da dostlarından) bilgi edin. Düşmanın sınırları içinde gizli Operasyonlar ve karşı istihbarat çalışmaları yürütmek için Elçiler görevlendir. Yalanlar ve düzenbazlıklarla düşmanlarına izini kaybettir, sen de bu arada onların en derin sırlarını öğren.

Düşmanın İçine Sızma Seviyen yükseldikçe, Yıldız Üssü Sabotajı, Varlık Edinme veya Teknoloji Çalma gibi yeni operasyonların kilidini açacaksın. Karalama faaliyetleri yürüterek ve diplomatik olayları körükleyerek müttefikleri birbirine düşür. Kozlarını doğru oyna, onları gafil avla; başlarına ne geldiğini bile anlayamasınlar.

Yeni Gemi Seti: Nemesis, bilim kurgunun en görkemli imparatorluklarından ilham alan yeni gemiler içeriyor. Hedefin ister galaksinin kontrolünü ele geçirmek ister galaksiyi yok etmek olsun, içinde hissettiğin güç, görünümüne de yansıyacak.

Tanıtım video

Video