Taze: ASUS TUF Gaming RTX 2060 Ekran Kartı Duyuruldu

ASUS TUF Gaming RTX 2060 ekran kartı dün duyuruldu. TUF serisini genişletmeye devam eden üretici, aynı zamanda isminden de anlayacağınız üzere askeri sınıf detaylar içeriyor. Tayvanlı üretici yavaş yavaş TUF setup kurmak isteyen oyunculara özel detaylar sunmaya devam ediyor.

Hatırlayacak olursanız geçtiğimiz aylarda ASUS TUF oyuncu kasası duyurulmuş ve yine askeri detaylar içeren özelliklere yer verilmişti. Peki ASUS TUF RTX 2060 bizlere neler sunuyor?

ASUS TUF RTX 2060 Teknik Detaylar

ASUS, fabrika çıkışlı olarak teki Overclock edilmiş iki adet yeni TUF RTX 2060 6GB modelini piyasaya sürdü. OC modelinde 1740 MHz saat hızı bulunurken, OC olmayan modelinde ise 1710 MHz olarak saat hızları yer alıyor.

TUF GPU serisinde konsept her zaman olduğu gibi "dayanıklılık, performans ve uyumluluk" olarak nitelendiriliyor. Çift fanlı yapısı ile birlikte gelen kartlar aynı zamanda IP5X toz sertifikasına sahiptir. Kartlar maksimum güvenlik için fabrika testlerinde 144 saat boyunca aralıksız çalıştırıldığı ve test edildiği görüntülenmiş. (ASUS doğrulama programından da görebilirsiniz.)

Uygun fiyatlı ve bütçe odaklı olarak piyasaya sürülmesi beklenen RTX 2060 TUF ekran kartları aynı zamanda üzerinde hiçbir RGB aydınlatma ve LED ekran barındırmıyor. Daha uzun ömürlü ve uygun fiyatlı olması amacı ile tercih edilmemiş.

Son olarak TUF RTX 2060 serisinin diğer RTX kartlar ile ortak özelliği olan DualLink DVI-D konektörünün de bulunmadığını da ekleyelim. Henüz ürünün Türkiye satış fiyatı konusunda net bir bilgi yok. Ancak detaylar gelmeye devam ettikçe, sizlerle paylaşacağız.

ASUS TUF RTX 2060 Tasarımlar

İlgili Etiketler