reklam
Ana SayfaHaberlerTesla Hırsızlık Yapmaya Çalışan Zanlının Yakalanmasını Sağladı

Tesla Hırsızlık Yapmaya Çalışan Zanlının Yakalanmasını Sağladı

Tesla model araçlara geçtiğimiz aylarda Sentry (Gözcü) isminde bir güncelleme geldi. Bu güncelleme ile birlikte Tesla model araçlara yönelik yapılan hırsızlık girişimlerini engellemeleri hedefleniyordu. Gelen güncelleme meyvesini verdi ve gelen Sentry güncellemesi sayesinde hırsızlık yapmaya çalışan zanlının yakalanmasını sağladı.

Tesla model araçlar son yıllarda gelen güncelleme ile birlikte kendini göstermeyi başarıyor. Diğer model araçlara göre sabit bir özelliği olmaması ve devamlı yeni gelen güncellemeler ile birlikte yeni özellikler kazanması aracın güvenliğini ve konforunu üst seviyeye çıkarıyor. Son zamanlarda Tesla model araçlara yapılan hırsızlık girişimleri üreticinin canını sıkmış olsa ki geçtiğimiz ayda kullanıcılarına Sentry isminde bir güncelleme gönderdi. Bu güncelleme sayesinde aracın yanına birisi yaklaştığında ve araca fiziksel müdahale bulunduğu anda kaydı giriyor ve olup bitenleri kayıt altına alıyordu.

PC test programı 3DMark11, 14 Ocak 2020 tarihinde kapanıyor

 

San Francisco’da yaşayan Jed Franklin’in aracına girmeye çalışan ismi açıklanmayan bir zanlı aracı çalamadan olduğu yerden uzaklaştı. Tesla durumu fark edince olup biten kayıt altına aldı ve aracın sahibine hırsızlık bildirimi gönderdi. Sentry modu aktif olduğundan zanlının yüzü, geldiği aracın plakası belirlendi. Sentrty modu sayesinde San Francisco polisi zanlıyı kısa sürede yakaladı.

Tesla model aracı olan Jed Franklin, hırsızlık bildirimi aldıktan sonra aracın yanına gittiğinde camın kırıldığını gördü. Aracıyla birlikte eve döndü ve ilk işi geçtiğimiz ayda gelen Sentry özelliğine bakmak oldu. Sentry özelliğine bakan Franklin, hırsızın yüzü ve kaçtığı aracın plakasının belli olduğunu gördü. Hemen polislere haber veren Franklin zanlıyı kısa sürede yakalattı.

Etiketler

Yazar Hakkında

Oğuzhan Yener

Oğuzhan Yener

Teknoloji ile yakından ilgilenen birisi. PcHocası video editörü ve teknoloji yazarı.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz