TOFAŞ Stellantis

TOFAŞ, Stellantis Türkiye’nin Haklarını Satın Aldı! Şimdi Ne Olacak?

  Google News

Uzun süredir gündemde olan iddialar doğru çıktı. TOFAŞ, Stellantis Türkiye Dağıtım Otomotiv A.Ş’nin sermayesinin tamamını satın aldı. Yeni satın alım sonrasında, çatı markanın altında yer alan popüler araç markalarına ne olacağı da merak konusu oldu. Zira Stellantis grubunun elinde Fiat, Citroen, DS Automobiles, Opel, Peugeot, Maserati, Jeep ve Opel gibi devler bulunuyor.

İki firma arasındaki anlaşma sonrasında bu markaların Türkiye’deki operasyonları için bir değişim süreci görecek miyiz? Bakalım.

TOFAŞ, Stellantis Hamlesi ile Gündemde

Yapılan anlaşma kapsamında bundan sonraki süreçte tüm Stellantis markaları için Türkiye’deki ticari faaliyetler TOFAŞ tarafından düzenlenmiş olacak. Üretimden satış aşamasına kadar etki eden bir hamleden söz ediyoruz.

Yapılan yeni atılımla beraber Türk tüketiciler için de daha avantajlı bir döneme girilmiş olacak. Belki yeni stratejilerle beraber Türkiye pazarı için özel adımlar da görebiliriz. Bunu artık zaman göstermiş olacak.

TOFAŞ Stellantis

Anlaşma kapsamında ilk aşamada alınan kararlar konusunda da bilgi paylaşıldı. Buna göre Fiat Egea ile Tipo projesi 2025 yıl sonuna kadar uzayacak. Doblo üretimi mevcut şekilde Temmuz 2023 tarihine kadar devam edecek.

Anlaşma son kullanıcılara yeni artılar sağlayacak mı göreceğiz. Şimdilik genel bir değerlendirme yapmak istersek, TOFAŞ büyük bir adım attı diyebiliriz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video