Togg çekilişi

Togg Çekilişi Nerede ve Ne Zaman Yayınlanacak?

  Google News

Togg çekilişi için beklenen açıklama geldi. Resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamayla beraber ön siparişler için başvuruların tamamlandığı açıklandı. Bir önceki haberimizde başvuru sayısının 177 binin üzerine çıktığını belirtmiştik. Şimdi ise çekilişin nerede ve ne zaman yapılacağı merak edilmeye başlandı.

Neyse ki bu konuda da açıklamalar yapıldı. Kaç araç için çekiliş yapılacağını, çekilişlerin nerede ve ne zaman yapılacağını biliyoruz.

Togg Çekilişi Ne Zaman Yapılacak?

Çekiliş için bir günlük bir süre var. Yarın çekiliş resmi olarak yapılacak. Çekiliş için ise resmi YouTube kanalından yayın yapılacağı açıklandı. 29 Mart tarihinde yapılan çekilişle beraber aynı zamanda resmi YouTube kanalı da öne çıkarılmış olacak.

Son net sayılara göre başvuru sayısının da 177.467 kişi olduğunu belirtelim. Bu sayıda başvuru yapılmasına karşın sadece 20 bin araç sahiplerini bulacak. Bu talihliler dışında, diğer başvuru yapanlar ise paralarını iade alacaklar.

Togg çekilişi sonrasında ikinci parti araçlar için nasıl bir yol izleneceği ise henüz netlik kazanmış değil. Mevcut araçların Nisan ayında teslim edilmesi bekleniyor ama bir sonraki parti ne zaman gelecek ya da stoklar ne kadar artacak sorularının cevapları için yeni açıklamaları görmek gerekecek.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video