Togg T10X

Togg T10X Ne Kadar Ön Sipariş Aldı?

  Google News

Togg T10X yerli otomobil, artık yollara çıkma sürecini tamamlamak üzere. Renklerin açıklanması, aracın üretime girmesi en son da aracın tanıtılması derken şimdi de ön sipariş süreci başladı. Bu süreç içerisinde seriye yoğun bir ilgi gösterildiğinin de altını çizmek lazım. Öyle ki şu kısa süreçte aracın ön siparişlerine de yoğun bir ilgi gösterildi. Peki Togg T10X ön sipariş sayıları ne seviyede? Araç ne kadar ön sipariş aldı?

Togg T10X Ön Sipariş ile Beklentileri Verdi

Serinin siparişlerinin açılmasının ardından, ilk 24 saat içerisinde ön sipariş çekilişine katılım göstermek isteyen kişi sayısının 22 bin 150 olduğu duyuruldu.

Ön sipariş süreci 16 Mart tarihinde başlamıştı. Süreç için 60 bin TL gibi bir ön ödeme yapılması gerektiğini düşünecek olursak 22 bin 150 başvurunun etkileyici olduğunu söyleyebiliriz.

Togg T10X

Diğer taraftan şu ana kadar olan siparişler için de sayı paylaşımı yapıldı. Buna göre aracın aracın şu ana kadar ulaştığı ön sipariş sayısı 41 bin olarak açıklandı.

Tabii ki sayının artmasını bekliyoruz zira 27 Mart tarihine kadar da siparişlerin devam etmesi söz konusu.

Şu an için başvuran herkesin yeni yerli otomobili alması ise mümkün değil. 28 Mart tarihinde yapılacak olan çekilişle beraber ilk araçları alacak isimler açıklanacak. Sonrasında kademeli olarak stokların artmasıyla beraber, daha fazla kullanıcıya ulaşılması bekleniyor.

Güncelleme: Ön siparişlerin başlamasının üzerinde 1 hafta gibi bir süre geçtiğini söyleyebiliriz. Bu süre sonrasında Togg ön siparişler için yeni verileri de açıkladı. Aracı kaç kişinin sipariş ettiği de net olarak ortaya çıkmış oldu. Açıklanan sayılara göre Togg, 100 bin adet siparişe ulaştı. Tabii ki bu kadar çok kullanıcı içerisinden sınırlı bir grup ilk araçlara ulaşabilecek. Çekilişin sonucu da 28 Mart tarihinde belli olacak.

Güncelleme: Ön siparişler tamamlandı. Togg için toplamda kaç kişinin ön sipariş verdiği de resmi olarak açıklandı. Bu süre içerisinde 177.467 ön sipariş verilmiş. 177 bin üzerinde ön sipariş verilmiş olsa da aracı sadece 20 bin kişi alabilecek. İlk etap için sınırlı olan 20 bin araç ise çekilişle sahiplerini bulacak. Çekilişin 29 Mart’ta YouTube üzerinden yayınlanacağını da belirtelim.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video