TOGG'un Renkleri

TOGG’un Renkleri ve Renklerin İlham Alındığı Bölgeler

  Google News

Yıllar süren hazırlık, aylardır devam eden testler ve altyapı çalışmaları derken yerli otomobil TOGG için sona gelindi. Bugün yapılacak fabrika açılışıyla beraber, seri resmen üretime de girmiş olacak. Haliyle araç için yeni bilgiler de gelmeye başladı. En son TOGG’un renkleri için bir duyuru yapıldı.

Aslında ilk lansmandan bu yana gördüğümüz bazı renkler vardı ama bu zamana kadar net olarak araçta hangi renklere yer verileceği duyurulmamıştı. Sadece mavi tonlarda bir renk ve bir de kırmızı modeli görmüştük.

Renkler için yapılan paylaşımla beraber, gördüklerimizden çok daha fazla seçeneğin geleceğini öğrendik. Peki, hangi renkler göreceğiz ve bu renklerin hikayeleri neler?

TOGG’un Renkleri Neler?

Öncelikle aracın renklerinin belirlenmesi aşamasında nasıl bir yol izlendiğini aktarmak gerekiyor. TOGG, Türkiye’nin otomobili. Yerli ve milli bir gurur. Renkler de bu algıyı öne çıkaracak şekilde seçilmiş. Slogan belli. “Türkiye’nin büyüleyici güzelliklerinden ilham alan otomobil”.

Kaçırmayın: TOGG’un Fabrikası Açılıyor 

Belirlenen her rengin, bir hikayesi ve ülkemiz açısından bir önemi var. Şimdi renklere geçtiğimiz zaman, durumu daha iyi anlayacaksınız.

TOGG'un Renkleri

Kapadokya

Kapadokya’nın doğal güzelliği peri bacalarından ilham alınan toprak ve kum beji tonları.

TOGG'un Renkleri

Oltu

Oltu taşlarının parlak siyah renginden ilham alınarak hazırlanmış özel bir parlak siyah rengi.

TOGG'un Renkleri

Anadolu

Anadolu’nun sıcakkanlılığını, cana yakınlığını vurgulayan özel bir kırmızı tonu.

TOGG'un Renkleri

Kula

Kula’nın kayaçlarından esinlenilen, grinin ihtişamını ortaya koyan özel bir renk.

TOGG'un Renkleri

Gemlik

İlk lansman sırasında da gördüğümüz renk. Üretim merkezinin de yer aldığı Gemlik’in zeytin ağaçlarının gölgesinde kalmış, mavi sularının renklerinden ilham alınarak hazırlanmış bir mavi tonu.

TOGG'un Renkleri

Pamukkale

Pamukkale travertenlerinin göz alıcı beyazlığını yansıtan şık bir beyaz.

Yapılan paylaşımlara göre TOGG’un renkleri ve renklerin ilham alındığı yerler bu şekilde. Türkiye’nin otomobili sloganıyla çıkış yapacak seri, şimdiden renkleriyle de beğeni topladı diyebiliriz. Araç satışa sunulana kadar renklere yenileri eklenir mi bilemiyoruz. Ama şu haliyle bile renk konusunda zengin seçenekler sunulmuş durumda.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video