PC HocasıHaberlerTokatlayarak Uyandıran Çalar Saat

Tokatlayarak Uyandıran Çalar Saat

   

Sabah erken kalkmanın zorluklarını hepimiz biliyor ve neredeyse her sabah yaşamak zorunda kalıyoruz. Özellikle gece geç saatlere kadar oturup sabah erken kalkacaksak vay halimize! İşte icat edilen bu cihaz sayesinde sabahları tokatlanarak kalkma hissini çok güzel yaşamanıza yardımcı oluyor. Tepenizde dikilen plastikten için pamuk ile doldurulmuş el, kurulan saatte titreşim ile harekete geçerek tokatlamaya başlıyor. Hele bir de tam tepenizde ise “5 dakika daha yatsam” gibi bir derdiniz de olmuyor.

Genç arkadaşımız Simone Giertz işi gücü bırakıp zamanı geldiğinde tokat atan bir alarm saat yapmayı başardı. Bu gibi örnekleri daha önceden de yataktan fırlatan, koku yayan ve su döken türlerine rastlamıştık. Ancak bu şekilde tokat atarak uyandıran bir türü biz de ilk kez görüyoruz diyebiliriz. Saat tamamı ile Ardunio UNO, lastik el ve çalar saatten ibaret. Bu şekilde oluşturulan elin dönmesi için 185 devirlik DC motordan faydalanılmış durumda. Lafı daha fazla uzatmadan sizi video ile baş başa bırakalım.

THE WEEK-UP MACHINE – VİDEO

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/tokatlayarak-uyandiran-calar-saat-878/ linkinden 28.05.2022 01:05:22 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial