PC HocasıHaberlerYapay Zekalı Google Hizmetleri !

Yapay Zekalı Google Hizmetleri !

   

Google, yapay zeka ve yapay sinir ağları konusundaki çalışmalarını uzun müddettir internet kullanıcılarına açık şekilde sürdürüyor. Bir bölümünü direk yapay zeka olarak idrak edebilsek de kimileri öyle suskun çalışıyor ki hayatımızda yarattığı tesiri fark edemiyoruz. Google for Work‘ün başkanı Amit Singh, yapay zekanın Google ürünleri üzerinde yarattığı tesiri örneklerle açıkladı.

 

Gmail‘i yıllardır birçoğumuz kullanıyordur. Hem de severek, mesele yaşamadan kullanıyordur. Lakin en son ne vakit bir spam e-posta’nın gelen kutunuza düştüğünü anımsıyor musunuz? Bu mekanizmanın gelişimi yapay zekanın bir ürünü. E-postaları tarayarak muhtevasının çöp olduğunu anladığı anda spam kutunuzu boyluyor.

 

Google’ın bu sene geliştiriciler konferansında izah ettiği Google Photos ürünü de yapay zekayı ve görsel tanıma algoritmasını kullanarak rastgele bir resimi etiketlemeden, tanımlamadan arama çubuğuna nesne yazarak dileğiniz neticesi bulmanızı sağlıyor. Hem de Google, bu özelliği kullanarak Photos ürününü tanıtan bir kampanya bile hazırlamıştı.

Google Translate’in 27 dilde, çevrimiçi ve çevrimdışı olarak anlık tercüme hizmeti sunması da yapay zekanın ürünü. Hem de telefon kamerasını kullanarak fiziksel dünyada gördüğünüz metinleri Google Translate ile anadilinize çevirebiliyorsunuz.

 

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/yapay-zekali-google-hizmetleri-734/ linkinden 27.05.2022 22:05:39 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial