PC HocasıHaberlerTrump, TikTok’u Yasaklamaktan Vazgeçti!

Trump, TikTok’u Yasaklamaktan Vazgeçti!

 

Geride bırakılan günlerde, TikTok ve WeChat‘in, Amerikan Başkanı Donald Trump’ın verdiği bir emir üzerine bu pazar günü Amerika Birleşik Devletleri’nde kapatılacağı gündemlerde dolaşıyordu.

Geleneksel hale geldiği gibi, bu haber TikTok destanındaki bir başka dönüştü ve Reuters bugün Başkan Trump‘ın ByteDance, Oracle ve Walmart arasındaki güvenlik endişelerini gidermek için tasarlanan anlaşmayı onayladığını bildirdi.

Trump, “Anlaşmayı kutsadım,” dedi. “Konseptdeki anlaşmayı onaylıyorum.”

Trump, TikTok

Trump, “Güvenlik% 100 olacak” dedi.

Anlaşma, Başkan Trump’ın şu sözleri ile onaylı hale getirildi: “tamamen Oracle ve Walmart tarafından kontrol edileceğini” söylediği ABD merkezli yeni bir şirketin kurulmasıyla sonuçlanacak. Tüm kontrol Oracle ve Walmart’tır.

Yeni şirketin adı TikTok Global olacak ve yönetim kurulunda Amerikalı direktörlerin çoğunluğu, bir Amerika Birleşik Devletleri genel müdürü ve bir güvenlik uzmanı olacak. Anlaşmanın ABD’de 25 bin iş yaratacağı da bildiriliyor.

ByteDance, hisselerini elinde tutmaya devam edecek, ancak Oracle’ın tüm verileri barındırması ve TikTok kaynak kodunu inceleme hakkını elde etmesi ile ABD kullanıcılarının verileri üzerinde önemli güvenlik önlemleri almayı kabul etti.

Çin’in anlaşmayı hala onaylaması gerekeceğinden, hikayede hala bir kırışıklık daha var.

Trump, “Her şeyin olup olmadığını göreceğiz” dedi.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/trump-tiktoku-yasaklamaktan-vazgecti-90340/ linkinden 28.07.2021 23:07:39 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video