Türk Hava Yolları Pilotu Ufo Gördüklerini Söyledi

Dün gece Bodrum'dan gelen Türk Hava Yolları'na ait Boeing 737-800 tipli yolcu uçağı İstanbul'a girdikten sonra Silivri semalarında uçağın üstünden yeşil ışıklar saçarak bilinmeyen cismin geçtiğini kule yetkililerine bildirdi. Ses kayıtlarına yansıyan o konuşma uçaktaki yolculara yansıtılmadı.

"Muhtemelen UFO Geçti"

TK-2525 sefer sayılı Türk Hava Yolları'na ait Bordum-İstanbul seferini gerçekleştiren uçağın kaptan pilotları Gökhan K ve Sadık K, yaklaşık olarak 45 dakikalık uçuşun ardından Atatürk Havalimanı yakınlarına yanaşmaya başlamıştı. 17 bin feet (5 bin metre) mesafedeyken saat 23:30 sularında uçağın üzerinden yeşil ışık saçarak hızla geçen ve ardından kaybolan bir cismi kuleye bildirdi.

Boeing-737-800-THY
Kule ile kaptan pilotların konuşması ise kayıtlara aşağıdaki gibi yansıdı:

Kaptan Gökhan K: İyi akşamlar kule, burası TK-2525. Şuanda üzerimizden 2 bin veya 3 bin feet civarlarında tanımlanamayan bir cisim yeşil ışıklar saçarak önümüzden geçti ve birden bire kayboldu. Muhtemel olarak UFO diye tahmin ediyoruz. Her iki pilot da durumu gördü, şuanda göremiyoruz.

Kontrolör: İyi akşamlar iniş için engel bir durum var mı ? Apron'u pas geçmek ister misiniz ? konuşmaları pilot ve kule arasında geçti.

Durumu yetkililere aktardıktan sonra yaşadıkları olayı DHMİ yetkilileri de radardan takip ettiklerini ve bir görüntü göremediklerini söylediler. THY uçağı herhangi bir sorun görülemediği için 30 dakika sonra saat 00:40'da İstanbul Atatürk Havalimanı'na başarılı iniş gerçekleştirdi. Kayıtlara yansıyan sesi ise aşağıdaki ses kaydından dinleyebilirsiniz.

 

İlgili Etiketler