PC HocasıHaberlerTurkcell Ensar Vakfı Vakası İçin Kamuoyu Açıklaması Yaptı

Turkcell Ensar Vakfı Vakası İçin Kamuoyu Açıklaması Yaptı

 

Geçtiğimiz günlerde Ensar Vakfı‘nda yaşanan çocuk istismarı olaylarından sonra patlamalar yaşanmış ve ucu Turkcell’e kadar dokunmuştu hatırlayacak olursanız. Turkcell‘in de bu konuda çeşitli bir çok vakıfa yaptığı desteğin yadırgandığı olaylara istisnaden Turkcell kamuoyu açıklaması yaptı.

Olaylar Nasıl Gelişti ?

Karaman’da gerçekleşen taciz olayında Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ile Menzuplar Derneği’ne (KAİMDER) yakın kişiler tarafından kiralanmış olan evlerde öğretmenlik yaptığı belirtilen kişinin, toplamda 45 erkek çocuğunu cinsel yönden istismar ettiği iddialar arasındaydı.

Bu çocuklardan 8’inin ailesi şikayetçi olunca, doktor raporu alınarak istismar belgelenmiş ve 54 yaşındaki öğretmen tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

“Peki tüm bu konular ile Turkcell’in bağlantısı nedir ?” diye soracak olursanız, Turkcell gerçekleştirmiş olduğu sponsorluklarında “Ensar Vakfı” da yer aldığı için bir çok haber sitesinde “Turkcell Özgür Kızı Unuttu” başlıklarına yer verildi. Turkcell’den beklenen açıklama ise az önce resmi olarak duyuruldu.

ensar-vakfi-turkcell
Turkcell’den Kamuoyuna Açıklama

Türkiye’nin Turkcell’i olarak, bu ülkenin geleceği olan çocuklarımızın eğitimini desteklemek amacıyla bugüne kadar çok sayıda projeye imza attık.

Onbinlerce gencimize umut ışığı olan, geleceğe daha güvenle yürümelerini sağlayan Kardelenler, Van İçin Türkiye Kumbarası, Engelsiz Eğitim, Gönül Köprüsü gibi projeler, milyonlarca insanımızın da takdirini ve gönlünü kazanmıştır. Tüm bu projelerle 16 yıl boyunca kesintisiz olarak 100 binin üzerinde eğitim bursu sağladık.

Saygıdeğer kamuoyumuzun bilmesini isteriz ki, doğrudan öğrencilerimize giden burslarla, biz herhangi bir vakfı, derneği veya sivil toplum kuruluşunu değil, öğrencilerimizin eğitimini destekliyoruz.

Son günlerde açığa çıkan olaylar, toplumumuzu olduğu gibi bizi de üzmüştür. Sorumluların gereken cezaları almaları bizim de en kuvvetli dileğimizdir.

Bununla birlikte, ülkemizin geleceğinin garantisi olan gençlerimizi desteklemeye devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

Sonuç

Buradan çıkartılabilecek iki adet sonuç var. Birincisi bu konuda Turkcell‘in bir suçu bulunmamasına rağmen Ensar Vakfı’nda patlayan bu olaylardan medyadaki bir çok gazete ve sitenin “iğrenç” oyunlarına getirilmeye çalışılması.

Bir diğer sonuç ise böyle vakıflara emanet edilen çocukların nasıl olur da bu şekilde istismar edilebildikleri soruları akıllarda uçuşuyor. Açıkçası bu şekilde yapılan çirkin saldırıları şiddetle kınadığımız gibi, Turkcell‘in sadece “sponsor” olduğu için bu suçlamalara ortak edilmesi hiç yakışır bir şey değil.

Ülkemizdeki bazı gazete ve haber sitelerinin yaptığı iğrenç haberlere istisnaden “kesinlikle” kapattırılması gerektiğini düşünüyorum.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/turkcell-ensar-vakfi-vakasi-icin-kamuoyu-aciklamasi-yapti-21448-5998/ linkinden 28.10.2021 21:10:37 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

5 Yorum

  • Sizin bu düşüncelerinizi faşist bir yaklaşım diye maval okuyanlar çıkacaktır ama hiç düşünmezler tamamen temiz bir amaç için yapılan desteği saçma sapan bir şeyin yardımcısı gibi göstermenin faşistlik olduğunu. Kapatmak ve yazıları hazırlayanların diploması vs ne varsa iptal etmek lazım. Toplumu infiale sürükleyen herkesi dışlamak toplumu yönetenlerin en önemli görevi olmalıdır.

    • Ağzına sağlık mehmet hocam. Bu gibi özgür düşünceler her zaman faşistler tarafından ön yargı ile yaklaşılıp link edilirler. Zaten diğer haber sitelerini gördük Turkcell hakkında yazdıklarını ve çizdiklerini. Adamlar sadece “sponsor” oldular. Nereden bilebilirlerdi böyle bir şey olacağını ?

  • Ağzına sağlık hocam. Dünkü Radikal yazınızı da okudum böyle yazıların devamını gelmesini bekliyoruz. Faşist grupların emellerine ulaşması engellenecek her zaman. Turkcell bu açıklamayı yapmak zorunda bırakıldı. Ancak yapmayabilirdi de, bu şekilde ülkenin firmalarını bir çırpıda silebilecek tipler var her zaman yazık!

  • o vakıf ta böyle bir olay ilk defa yaşanmıyor daha öncede buna benzer haberler çıktı fakat susturuldu

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad