PC HocasıHaberlerTürkiye’de Üçüncü Apple Store Nerede Açılacak ?

Türkiye’de Üçüncü Apple Store Nerede Açılacak ?

 

Apple ekibi yeni mağazasını açmak için Türkiye’de iş akışı çizelgesini oluşturarak eleman alımları için iş başvurusu kabul etmeye başladı. Ancak, yeni Apple Store‘un nerede açılacağı konusunda soru işaretleri henüz cevaplanmış değil.

SIRADAKİ APPLE STORE NEREYE AÇILACAK ?

Bu konuya giriş yapmadan önce ufak bir deneme – yanılma yapmamızda fayda var. Apple, Türkiye’de ilk olarak 5 Nisan tarihinde Zorlu Center’da ardından da 12 Ekim tarihinde Akasya AVM’de mağazalarının kapısını müşterilerine açmıştı.

Şimdi de üçüncü mağazayı açmak için kariyer sayfalarında verdikleri iş ilanlarına dikkat edecek olursanız tamamı 22 kişiden oluşan yeni bir ekip kurmaya karar vermiş. Bu yeni ekibin iş görüşmeleri İstanbul’da yapılacak.

Hali hazırda teknik destek konusunda İstanbul’daki Apple Store‘lar inanılmaz derecede yoğunluk yaşadıkları için yetemiyor. Hal böyle olunca yeni kurulan ekip de, üçüncü Apple Store‘da İstanbul’da açılacak diyebiliriz. Bu kanıya varırken ortaya çıkan son durum ve ihtiyaç doğrultusunda % 80 geçerlilik taşıyor. Yani yakın zamanda açılacak olan üçüncü Apple Store mağazasının İstanbul’da olma ihtimali çok yüksek.

apple-store
APPLE STORE’A KİMLER ALINACAK ?

Türkiye’de açılacak olan üçüncü Apple Store mağazası için iş başvuruları başladı. Toplamda 22 yeni çalışan Apple bünyesinde görev alacağı gibi, görev titrinleri ise aşağıdaki gibi Apple Kariyer sayfasında yayınlanmıştır:

* Kurumsal Müşteri Lideri ( 2 Kişi )

* Yaratıcı Kişi ( 4 Kişi )

* Pazar Lideri ( 2 Kişi )

* Kurumsal Müşteriler Müdürü ( 2 Kişi )

* Mağaza Sorumlusu ( 2 Kişi )

* Müşteri Temsilcisi ( 10 Kişi )

apple-store-turkiye-calisanlar
APPLE STORE ÇALIŞANLARI NE KADAR MAAŞ ALIYOR ?

Yukarıdaki iş başvurularına bakıldığında yine Apple firması üçüncü mağazası için genç, dinamik ve bir o kadar da akılcı kişileri bir kaç mülakattan geçirdikten sonra görevlendirecek. Türkiye’de Apple Store çalışanlarının maaş ortalamaları 1600 TL’den başlıyor ve 3500 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Bakalım yeni Apple Store mağazası çok fazla istihdam oluşturan ve diğer mağazaların yükünü azaltmak için yeterli olacak mı ? Yakın zamanda açıklanacak olan yeni mağazanın duyurusunu ve lokasyonunu tekrardan sizlerle paylaşacağız.

Eğer siz de Apple Store’da çalışabileceğinize inanıyor ve bu konudaki mülakatları geçeceğinize güveniyorsanız Buraya tıklayarak formu doldurup Apple Store‘un üçüncü mağazası için aday olabilirsiniz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/turkiyede-ucuncu-apple-store-nerede-acilacak-2737/ linkinden 30.07.2021 10:07:06 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement