PC HocasıMobilTürkiye’ye Yeni Bir GSM Operatörü: NETGSM

Türkiye’ye Yeni Bir GSM Operatörü: NETGSM

   

Türkiye pazarına hızlı bir giriş yapmaya hazırlanan NETGSM grubu kendi SIM kartı ve kendi abonelerine özel hizmetler sunmak için yıl sonunda Türkiye’deki faaliyetlerine başlamış olacak. Peki kim bu NETGSM ? Detaylar ve NETGSM hakkında bilgiler haberimizde.

Türkiye’de Dördüncü Operatör NETGSM Olacak

Şuan için 70 bin abonesi bulunan ve kendi SIM kartları ile yıl sonunda 1 milyon aboneye ulaşmayı hedefleyen NETGSM grubu harıl harıl da eleman alımlarına devam ediyor. İlk etap için 2009 yılında haberleşme sektörüne girmiş ve Telekominikasyon altyapı işletmeciliği, internet servis sağlayıcılığı, sabit telefon ve sanal mobil şebeke hizmetleri hakkında yetki belgelerini alan NETGSM Bilgi Teknolojileri A.Ş, Türkiye’deki sistemi çok iyi bildiklerini ve kısa sürede diğer firmalardan müşterileri bağlayabileceklerini düşünüyoruz.

Günümüzde biliyorsunuz bazı Telekom ve İnternet firmaları yıllardır müşterilerine yetersiz alt yapı yüzünden kök söktürmeye devam ediyor. Bu durumu çok iyi analiz edip, sektöre ona göre giriş yapmaya hazırlanan NETGSM ise sadece operatör olmadığı gibi, internet sağlayıcısı, sabit telefon ve telekominikasyon işlemlerini de sağlayacak.

SIM-Kart
İlk Hedef 1 Milyon

NETGSM tarafından yapılan açıklamaya göre ilk hedefin 1 milyonu sene sonunda yakalayacaklarını ve GSM alanında kendi mühendis kadroları, Ar-Ge projeleri ile farklı bir alt yapı sunacaklarını açıkladılar. İlk etap için alt yapılarına 30 milyon TL‘lik yatırım yapacaklarını ve 1000 personeli ile hizmet vereceklerini belirttiler.

Sadece Baz İstasyonları Turkcell’den Sağlanıyor

NETGSM tarafından gerçekleştirilen yatırımlar ve alt yapı geliştirmeleri tamamen kendi alt yapıları üzerinden ilerlediği gibi, sadece baz istasyonu kapsamını Turkcell üzerinden kullanım sağlayarak hizmet vereceklerini duyurdular.

2016’nın sonunda hizmete girecek olan NETGSM, televizyon ve internet mecralarında da reklamlar ile bolca görünecek. Hatlar “0510” ile başladığı gibi, bir yıllık sürenin ardından 1 milyon üye hedeflerinin bulunduklar Adem Öcal tarafından doğrulandı. Şuan için GSM Operatör bazlı hizmet verecek olan firmanın ilerleyen zamanlarda performansa göre internet alt yapı hizmeti verebileceklerini de söyleyelim.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/turkiyeye-yeni-bir-gsm-operatoru-netgsm-21756-9969/ linkinden 24.01.2022 23:01:07 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

10 Yorum

  • Hocam NETGSM Karadenizde iyi reklam yaparsa iyi para kazanır. karadeniz halkı ttnetten kessinlikle memnun değil.

    • Eğer internetleri iyise oradan yürüyebilirler türkiyede çok para kazanırlar o zaman.

  • Merak ediyoruz aslında nasıl bir strateji izleyecekler. 30 milyon TL yatırım az değil. Belki bir dalın ucundan tutabilirler hizmet kaliteleri iyi olursa..

  • Mevcut hizmetlerinden faydalanıyorum gayet başarılılar aynı başarıyı gsm sektöründe gösterecekler mi birlikte görelim hocam

  • Abi önce fiyata bakarım fiyat mı diye, sonra çekime bakarım ev iş arası çekiyor mu diye 🙂

  • Nihayet acimiza bagrimiza dayanamayip bunlardan magdur olanlar kendi operatorlerini kurmuslar hadi hayirlisi. Ben direk netgsm den hat alirim..

  • Telefon operarotu yerine kablolu interneti cekseler yeter tarifleri iyi yapsinlar dunyanin parasini kazanirlar ama mobile bulasilmaz suan bana gore hocam

  • Netgsm’ye geçmeyi düşünmeyin.Tarife Fiyatlarına baktığınızda hak vericeksiniz 🙂

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner