PC HocasıHaberlerTwitch, YouTube’un Neredeyse 5 Katı İzlenme Oranıyla Hakimiyetini Sürdürüyor

Twitch, YouTube’un Neredeyse 5 Katı İzlenme Oranıyla Hakimiyetini Sürdürüyor

 

Yabancı bir haber sitesi tarafından belirttiği üzere 2021 yılının 1. çeyreğinde Twitch, akış platformları söz konusu olduğunda izlenen tüm saatlerin %72’sini oluşturuyordu. Hizmetin en büyük rakipleri olan YouTube Gaming ve Facebook Gaming hala çok gerisinde kalıyor.

2021 yılının ilk çeyreğinde, Twitch 6,3 milyar saat izlenmeyi başardı bu da yıllık %97’lik bir büyümeyi temsil ediyor. YouTube Gaming, 2020 yılının 1. çeyreğinde izlenen 1,1 milyar saatten bu son çeyrekte 1,4 milyar saate yükselmiş olsa da, çok daha az bir büyüme kaydetti. Facebook Gaming üçüncü sırada yer almaya devam ederken, akış hizmeti önemli miktarda büyüme gördü ve yıllık %119 artışla 1,1 milyar saate yükseldi. Dahası, Facebook’un hizmeti önceki çeyreğe göre %34,5 oranında büyüdü ve bu, hizmetin yakın zamanda yavaşlamayacağını hatta kısa bir süre sonra YouTube Gaming’i geçerek ikinci sıraya yükselebileceğinin altı çizildi.

Tüm bunlardan bağımsız olarak, Twitch ile karşılaştırıldığında hiçbir platformun tam sayılarla rekabet edemeyeceği açık görünüyor. Yayıncılar cephesinde, Riot Games‘in oyunları en çok izlenme almaya devam ediyor, League of Legends ve Valorant gibi oyunlar geçtiğimiz çeyrekte 834,2 milyon saat izlendi. İkincilik ise Rockstar Games’e gidiyor. GTA V her zamanki gibi popülerliğini koruyor, yayıncıların başlıkları 536,4 milyon saat izlendi.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/twitch-youtubeun-neredeyse-5-kati-izlenme-oraniyla-hakimiyetini-surduruyor-111860/ linkinden 21.10.2021 21:10:10 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Video

ad