PC HocasıSosyal MedyaTwitterTwitter’da Artık Tweetlerinizi Zamanlayabilir ve Taslak Olarak Kaydedebilirsiniz!

Twitter’da Artık Tweetlerinizi Zamanlayabilir ve Taslak Olarak Kaydedebilirsiniz!

 

Geçtiğimiz haftalarda Twitter’ın “Zamanlanmış Tweetler” üzerinde çalıştığını sizlere aktarmıştık. Bugün ise şirket, küresel çapta Zamanlanmış Tweetler özelliğini yayına alarak, mobil uygulamalarında hali hazırda var olan “Taslak Tweetler” özelliğini web sürümüne getiriyor. Şirket Twitter hesaplarını yönetenler için harika bir yenilik oldu.

Twitter’ın “Zamanlanmış Tweetler” seçeneği birden çok kez sızdırıldı ve bu özellik nihayet Twitter kullanıcılarının kullanımına açıldı. Kasım ayında, Twitter resmi olarak tweet planlama özelliği üzerinde çalışma sergilediklerini doğruladı.

Bu özellik, kullanıcıların yazdıkları bir tweeti ileri bir zamanda yayınlamalarına olanak tanıyor. Twitter aynı zamanda doğru saati ve tarihi ayarlamanıza yardımcı olabilmek için saat diliminizi otomatik olarak algılıyor.

Tweetleri zamanlayabilme özelliği hali hazırda bir süredir TweetDeck’te mevcuttu ve Tweetleri taslak olarak kaydetme özelliği de zaten Twitter’ın mobil uygulamalarında mevcuttu. Artık bu özelliklerin her ikisi de Twitter’ın web sitesinde ve Twitter’ın PWA uygulamalarında kullanılabilr durumda.

Zamanlanmış Tweet Nasıl Yapılır?

Tarayıcımızda twitter.com’a girdikten sonra Anasayfa başlığının hemen altında yer alan kutucuktan paylaşacağımız metni/gönderiyi hazırlıyoruz ve ardından hemen altında yer alan navigasyon bölümünde takvimli saat ikonuna tıklıyor ve gerekli ayarlamaları yapıp “Tamam” diyoruz ve ardından Planla diyerek paylaşımı planlıyoruz.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video