PC HocasıOyunUbisoft ve Take-Two, Rusya’daki Satışlarını Durdurdu!

Ubisoft ve Take-Two, Rusya’daki Satışlarını Durdurdu!

   

Engadget aracılığıyıla elde ettiğimiz bilgiler doğrultusunda video oyunu geliştiricilerinden Ubisoft ve Take-Two Interactive, Ukrayna’yı işgal eden Rusya’daki oyun satışlarını askıya alarak ülke ile aralarındaki bağlarını kesme kararı alan şirketler arasına katılan son şirketler oldular.

Ubisoft, yayımladığı bir blog gönderisinde “Ukrayna’da devam eden trajediyi” gerekçe göstererek Rusya’daki satışlarını durdurma kararı aldıklarını resmi olarak duyurdu. Şirket gönderide ayrıntılar paylaşmadı fakat Bloomberg tarafından yayımlanan bir rapor yasağın hem fiziki hem de dijital oyun satışlarını içerdiğini iddia ediyor.

Take-Two, yeni satışları ve kurulumları yasakladı

Take-Two şirketi hem Rusya’da hem de Beyaz Rusya’da yeni oyun satışlarını ve kurulumlarını geçici olarak engellemeye karar verdiğini paylaştı. Mevzubahis yasak, 2K Games ve Grand Theft Auto serisinin arkasındaki Rockstar Games dahil olmak üzere Take-Two çatı şirketine ait tüm alt kuruluşların yapımları için geçerli.

“Ukrayna’daki son olayları endişe ve üzüntüyle izledik. Önemli bir değerlendirmeden sonra, geçen hafta Rusya ve Beyaz Rusya’daki tüm etiketlerimizde yeni satışları, kurulumları ve pazarlama desteğini şu anda durdurmaya karar verdik.”

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/ubisoft-ve-take-two-rusyadaki-satislarini-durdurdu-124693/ linkinden 26.05.2022 17:05:48 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial