Ubisoft’un Star Wars Oyunu İçin Çıkış Tarihi Sızdı

  Google News

Ubisoft’un haklarını satın aldığı Star Wars serisi için bir oyun yapacağını biliyorduk. Aldığımız bilgilere göre oyun açık dünya olacaktı. Ubisoft’un bir Star Wars oyunu yaptığı bilgisini ise 2021 yılında almıştık.

Şu anda bilinen bilgilere göre de oyunu Massive Games geliştiriyor. Massive Games şu anda aktif olarak Avatar için de bir oyun geliştiriyor. Massive Games’in, Ubisoft için yaptığı oyunlarda ise Division gözümüze çarpıyor.

Star Wars serisi için olan oyun haklarını önceden LucasArts elinde tutuyordu ancak LucasArts’ın 2013 yılında kapatılmasıyla birlikte oyunun haklarını LucasArts, Electronic Arts’a sattı. LucasArts, Star Wars serisinin oyunları için Electronic Arts ile 10 yıllık bir sözleşme imzalamıştı.

Sözleşmenin 10 yılı doldurmamış olması nedeniyle oyunun bu yıl çıkma ihtimalinin az olduğunu biliyoruz. Eskiden ise LucasArts, Star Wars oyunlarını yapan firma olurdu fakat firma 2013 yılında kapandı ve serinin oyun için olan hakları Electronic Arts’a satıldı.

Ubisoft’un Geliştirdiği Star Wars Oyunu Ne Zaman Gelecek ?

Güvenilir bir kaynaktan gelen habere göre Ubisoft’un adını daha belirlemediğinden dolayı şu anki adının Project Helix olan oyunun 2024 başı gibi piyasaya çıkabileceğini öngörüyoruz. Oyun için planlanan çıkış tarihi 2024 mali yılı(Nisan 2023- Mart 2024) olsa da oyunun bu tarihlerde çıkması olası gözükmüyor. Edindiğimiz bilgiye göre oyunun çıkış tarihinin 2024 mali yılına(Nisan 2024- Mart 2025) kayabileceği konuşulan konular arasında.

Ubisoft’un oyun için bir fragman veya duyuru videosu yapmamasının sebebi ise oyunun tarihini Skull&Bones’da yaşanan olaylar gibi yanlış vermek istemiyor. Ubisoft’a göre Skull&Bones’da yaşanan olay şirket için gerçekten iyi olmamış.

Yazar Hakkında

Çağrı Yavan

Merhaba, ben Çağrı Yavan. Teknoloji ve oyun dünyasına meraklı bir yazarım. PC Hocası'nda, oyunlar ve teknoloji ile ilgili haberleri takip ediyor, okuyuculara bu alandaki yenilikleri aktarmak için çalışıyorum. Oyunları ve teknolojiyi sevmek, takip etmek ve paylaşmak benim için bir tutku.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video