Ultra Pahalı Telefon Hydrogen One Geliyor!

Profesyonel kamera şirketi Red'den, holografik ekranlı akıllı telefon geliyor. Cihaz fiyatıyla epey dikkat çekiyor.

Red, geçtiğimiz ay Hydrogen One isimli akıllı telefonunu tanıtmıştı. Cihazın farklı bir versiyonuda var. Cihaza ait görüntüler MKBHD isimli Youtube kanalında paylaşıldı. Videodan da anlayabileceğimiz gibi cihaz gayet farklı ve büyük duruyor. Bakalım cihazın özellikleri neler ?

Aslına bakacak olursak cihazın donanım özellikleri paylaşılmış değil. Yani Ram, işlemci vs. gibi bilgiler henüz elimize ulaşmadı. Paylaşılan detaylar arasında cihazın 5.5 inç ekrana sahip olduğu ve metal bir kasasının olduğu mevcut.

Hydrogen One gelişmiş teknolojisi sayesinde, iki boyutlu olan içerikleri üç boyutlu holograma sorunsuz bir şekilde dönüştürebiliyor. Yani herhangi bir gözlük kullanmadan 2 boyutlu görüntüleri 3 boyutlu olarak gösterebiliyor. 

Hydrogen One'ın çevresinde ise kullanımı kolaylaştırmak amacıyla yapılmış parmak kavrama noktalarının bulunduğunu görebiliyoruz. Cihazın yanında ise bir denklanşör tuşu yer alıyor. Hydrogen One'ın Android işletim sistemiyle geleceğide elimizdeki bilgiler arasında. Ayrıca Red'in kameraları ile uyumlu olmakla birlikte içerisinde USB Type-C bağlantı noktası bulunuyor.

Hydrogen One'ın Fiyatı !

Cihazın ultra pahalı olduğunu biliyoruz. Zira iPhone 7 gibi güçlü telefonların 5 bin - 6 bin Tl'ye satıldığını biliyoruz. Daha üstünün olmadığını düşünürken Hydrogen One, diğer cihazlardan aşağı kalmayacak şekilde piyasaya giriş yapacak. 2 farklı versiyonu bulunan telefon alüminyum kasa için 1195 dolar, titanyum kasa için ise 1595 dolar fiyat etiketine sahip olacak.

Ön siparişleri başlayan Hydrogen One'ın 2018'in ilk çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.

İlgili Etiketler