Vodafone 5G, İngiltere’de Hizmete Sunuldu!

Vodafone, İngiltere'nin ilk 5G kapsama ağını etkinleştirdiğini söyledi.İngiliz telekomünikasyon şirketi bugün itibari ile günü , yeni nesil kablosuz bağlantıyı test etmek için Greater Manchester'daki Salford'daki 5G' baz istasyonundan hayata geçirdiğini duyurdu .Vodafone, daha önce, 5G testlerinin sadece 4G şebekesinin tek bir yerini veya kullanılan kısımlarını kapsadığını belirtmişti.

Yakında Diğer Şehirlere de Gelecek

Vodafone İngiltere Başkanı İcra Kurulu Başkanı Nick "Greater Manchester ile başlayan İngiltere genelinde 5G'nin açılışına liderlik ediyoruz. Altı şehir daha - Birmingham, Bristol, Cardiff, Glasgow, Liverpool ve Londra - kısa sürede tam 5G alacaklar" dedi. 

Gelecek yıl şirket, Scottish Highlands, Cornwall, Göller Bölgesi ve diğer yerlere 5G getirmeyi planlıyor.Mart ayında İngiliz hükümeti , Birleşik Krallık'taki 5G teknolojilerini test etmek için 25 milyon sterlinlik bir yarışmanın kazananlarını açıkladı: fonlar, kırsal topluluklar, turizm, sağlık hizmetleri, tarım, üretim ve sürücüsüz otomobil projelerinde kullanılacak.

İlgili Etiketler