PC HocasıHaberlerVolkswagen’den Türkiye için Güzel Haber!

Volkswagen’den Türkiye için Güzel Haber!

Volkswagen, Türkiye olarak sınırlarımızı korumaya yönelik başlattığımız Barış Pınarı Harekatı’nı öne sürerek Türkiye’ye fabrika açılma sürecinin askıya alındığını paylaşmıştı. Bu haberden sonra Volkswagen’den yeni bir açıklama daha geldi. 

Türkiye’de Manisa iline kurulacak fabrika yatırımını oylamaya sunacağını duyuran Volkswagen, oylamadan aldığı karar ile yeni bir açıklama yaptı. Volkswagen üretim şefinin yaptığı açıklama da Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Türkiye’ye kurulması planlanan üretim tesisi beklemede. Aktif olarak alternatif bir yer arayışı içinde de değiliz 

ifadelerini kullandı. Bu doğrultu da Türkiye’de kurulan Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin Manisa’da fabrika sürecini devam ettireceğini anlamış olduk.

Huawei Enjoy Z Satışa Çıktı!

943,5 milyon lira sermaye ile kurulan şirketin faaliyetleri henüz başlamış değil. Volkswagen’in fabrika kurma sürecini askıya alma haberinden sonra en başta Türkiye ile yarışan Bulgaristan, Romanya ve Sırbistan Volkswagen’e karşı girişimde bulundu. Ancak yapılan son duyuruya göre bu yatırım Türkiye‘de devam edecek gibi gözüküyor.

 

Yazar Hakkında

Enes Değirmenci

Enes Değirmenci

Küçük yaştan beri teknolojiyle içli dışlı olan Enes, uzun zamandır da Pc Hocası için içerik üretiyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement