Volvo Artık HoloLens Destekli

  Google News

Otomobil konusunda sürücülerine profesyonel anlamda destek ve konfor sağlayan Volvo, Microsoft ekibi ile anlaşarak araçlarına Hololens özelliği getirme kararı aldı. Geleceğin otomobillerine adım adım ilerlediğimiz şu günlerde Volvo bu konuya bir hayli fazla eğiliyor.

Peki nedir bu Hololens ?

HOLOLENS NEDİR ?

Volvo’nun bu araçları ile sizleri tanıştırdıktan sonra yukarıdaki videoyu izlerken kafanızda bazı şeyler canlanmıştır illaki. Volvo’nun araçlarındaki başarısını tartışmaya gerek yok.

Geleceğe yönelik araçlar için de şimdiden adımlar atarak güçlerini Microsoft ile birleştiren başarılı otomobil firması, Microsoft’un sanal gerçeklik gözlüğü olan HoloLens‘i Volvo‘ya uyarlayarak trafikte araçların ani çarpışmaları, yaşanabilecek acil durumları ve daha bir çok alanda kullanılabilecek.

volvo-hololens
Sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçekliği bir arada sunan teknoloji olan Hololens, artık tüm Volvo araçlarının üretiminde dahil edilecek. Araç içerisindeki dizayn henüz paylaşılmadı ancak nasıl bir yapıya sahip olacağını biz de merak ediyoruz. Microsoft’un yayınlamış olduğu videoyu yukarıdan izleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video