WatchOS 5.1 Güncellemesi Geri Çekildi

Apple tarafından üretilen akıllı saat grubu iWatch cihazlarının işletim sistemi, geçtiğimiz gün WatchOS 5.1 sürümü ile güncellenmişti. Fakat bugün, kullanıcıların şikayetleri doğrultusunda sunulan güncelleme geri çekildi. Tüketicilerin aktardığına göre Watch Series 4'e sahip kullanıcılar, WatchOS 5.1 güncellemesi sonrasında akıllı saatlerini kullanamaz hale geldiler.

Güncelleme Problemli Çıktı

Apple şirketinin yazılım güncellemesi konusunda ne kadar hassas olduğunu hepimiz biliyoruz. Şirket, hemen her çıkardığı akıllı cihazda güncel işletim sistemi sürümlerini kullanıcılarına sunmak konusunda oldukça iştahlı bir durum sergilemekte. Lakin bazı anlar, bu güncelleme dosyalarında sıkıntılar doğabiliyor. 

Geçtiğimiz gün iPad ve iPhone cihazlar için indirmeye sunulan iOS 12.1 ile eş zamanlı olarak yayınlanan WatchOS 5.1 güncellemesi, iWatch kullanıcılarının kullanım deneyimini yükseltmeyi hedefliyordu.

Fakat görünen o ki WatchOS 5.1 güncellemesinde bazı problemler bulunmaktaymış.

Watch Series 4 sahibi bazı kullanıcıların bulunduğu geri bildirimler sonucunda Apple şirketi, sunmuş olduğu bu güncellemeyi gözden geçirme kararı verdi. 

Kullanıcıların ifadesine göre; WatchOS 5.1 güncellemesini 4. seri iWatch'larına yükleyen kişiler, cihazlarını kullanamaz hale gelmiş. 

Kendi ev ortamlarında; cihazlarını eski sürüme düşüremeyen kullanıcılar, Apple servislerinin yolunu tutmak zorunda kaldı. Bu da pek çoğumuzun bildiği üzere, fazlasıyla sancılı bir süreç.

Mevcut bilgiler, problemli güncellemenin kısa bir süre için geri çekildiğine işaret ediyor. Yanı güncelleme dosyalarındaki problemler giderildikten sonra, güncelleme tekrar yayınlanacaktır.

Cihazını henüz son sürüme güncellemeyen Watch Series 4 kullanıcılarına, biraz daha beklemelerini öneriyoruz. Zira sizin akıllı saatleriniz de kullanılamaz hale gelebilir.

İlgili Etiketler