PC HocasıSosyal MedyaWhatsAppWhatsApp, Android’ten iOS’a Mesaj Transferi Özelliğini Beta Olarak Kullanıma Sundu!

WhatsApp, Android’ten iOS’a Mesaj Transferi Özelliğini Beta Olarak Kullanıma Sundu!

   

Meta’ya ait çevrimiçi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 2021 yılının Ağustos ayında kullanıma sunduğu bir özellik ile iOS cihazınızdaki konuşmalarınızı Samsung akıllı telefonlarına aktarmanıza olanak tanımıştı ve ardından bu özelliği tüm Android işletim sistemine sahip cihazlar için kullanıma sunmuştu.

Son günlerde ise şirket artık Android’den iOS platformuna geçiş yapan kullanıcılar için WhatsApp sohbetlerini Android’den iOS’a aktarma özelliğini Beta olarak kullanıma sundu. Şu anda WhatsApp’ın Beta programına sahip olan kullanıcıların erişimine açılan özellik yakın zamanda genel olarak kullanıma sunulacak.

Mevzubahis özellik şu anda Android 5 işletim sistemine sahip cihazlarda Android için WhatsApp’ın 2.22.7.74 sürümü ve üzeri ve iOS 15.5 ile iOS için WhatsApp’ın 2.22.10.70 sürümü ve üzerinde çalışıyorken aynı telefon numarasına sahip iPhone cihazlarının ilk kurulum sürecinde geçerli.

WhatsApp mesajları Android’ten iOS’a nasıl aktarılır?

Kullanıma sunulan özellik Apple’ın, Google Play Store’da bulunan “iOS’a Taşı” uygulaması aracılığıyla yapılıyor. Bu işlem sırasında hem eski Android cihazınız hem de yeni iOS cihazınızın aynı Wi-Fi ağına bağlı olması gerekirken aktarım sırasında problem yaşanmaması için her iki cihazında şarja bağlı olması da önemli.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video