PC HocasıSosyal MedyaWhatsAppWhatsApp, Uygulama Güvenliğine Eklemeler Yapıyor

WhatsApp, Uygulama Güvenliğine Eklemeler Yapıyor

 

Geçen yılın Ekim ayında WhatsApp, biyometrik kimlik doğrulama sistemini Android’e ekledi, ancak Facebook’a ait şirket yüz tanıma kilidi desteği eklemedi. WhatsApp iOS uygulaması 2019’un başında FaceID için destek aldığından, bu pek çok kişi için sürpriz oldu. WhatsApp’ınızın kilidini yüzünüzü kullanarak açamayacağınızdan mutsuz olanlardan biriyseniz, bazı iyi şeyler var.

WABetainfo’ya göre, WhatsApp şu anda Android kullanıcılarının yüzlerini kullanarak anlık mesajlaşma uygulamasının kilidini açmalarına izin veren bir özellik geliştiriyor. Şirket aynı zamanda Ayarlar’daki adı “Parmak izi kilidi” nden “Biyometrik kilit” e değiştirme sürecindedir. Yeni “Biyometrik kilit” ayarlarında bulacağınız açıklamada, kullanıcıların ayar etkinleştirildikten sonra WhatsApp’ı açmak için parmak iziyle birlikte yüzlerini kullanabilecekleri belirtilmektedir. Ayrıca, “Biyometrik kilit” kullanıcı arayüzünün neye benzediğini de ilk kez görmeyi başardık – eski ve yeni kullanıcı arayüzü arasında, ikincisinin farklı bir açıklaması ve adı olması dışında hiçbir fark görmeyeceksiniz.

WhatsApp Durum Videoları için Sınırlama Getiriyor

Yüzünüzü kullanarak WhatsApp’ın kilidini açabilmek için Android akıllı telefonunuzun gerekli sensöre sahip olması gerektiğini söylemeye gerek yok. Akıllı telefonunuzda bu eksikse, anlık sohbet messenger’ın kilidini açmanın tek yolu parmak izi kimlik doğrulamasıdır.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement