PC HocasıWindowsWindows 10 Mayıs 2021 Toplu Güncelleştirmesi Ses Sorunları İçeriyor!

Windows 10 Mayıs 2021 Toplu Güncelleştirmesi Ses Sorunları İçeriyor!

 

Microsoft’un her zamanki gibi Salı günü paylaştığı yamasında ertesi gün Çarşamba günü bir dizi sorunlar ortaya çıkıyor ve son birkaç gündür Windows 10 kullanıcıları, 11 Mayıs 2021’de yayınlanan KB5003173 sürümü ile ilgili sorunları tek tek bildiriyor. Özellikle, bazı kullanıcılar yüksek perdeli seslerden ve ses düzeyindeki artışlardan şikayet ediyor ve Microsoft, sorunu Dolby 5.1 surround ses sistemlerine sahip olanlar için kabul ediyor.

Microsoft konu ile ilgili olarak şunları dile getirdi:

Bu güncellemeyi yükledikten sonra, 5.1 Dolby Digital ses, belirli ses aygıtları ve Windows ayarlarını kullanırken belirli uygulamalarda yüksek tiz ses veya gıcırtı içeren çalınım sergileyebilir.

Microsoft, bir sonraki yayınlayacakları güncellemede problemin giderilmesi için bazı çözümler üzerinde çalıştıklarını dile getirdi ayrıca sorunun yalnızca stereo kullanıldığında ortaya çıkmadığını ve aşağıdaki önlemleri önerdiğini belirtiyor.

  • Bildirim alanındaki ses simgesine sağ tıklayarak veya uzun süre basarak, Uzamsal ses (Kapalı) seçeneğini belirleyerek ve mevcut seçeneklerden herhangi birini seçerek Uzamsal ses ayarlarını etkinleştirin.
  • Videoyu veya sesi, bu sorundan etkilenen uygulama yerine bir web tarayıcısında veya farklı bir uygulamada açın.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/windows-10-mayis-2021-toplu-guncellestirmesi-ses-sorunlari-iceriyor-113063/ linkinden 21.10.2021 21:10:51 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad