PC HocasıWindowsWindows 10X’in Yenilenen Dosya Gezgini Sızdırıldı!

Windows 10X’in Yenilenen Dosya Gezgini Sızdırıldı!

 

Birkaç gün önce Microsoft beyciğim, Microsoft Mağaza’da güncelleştirilmiş Microsoft Emulator (v1.1.54.0) ve Windows 10X Emulator Image (10.0.19578) sürümünü duyurdu. Güncellenmiş Emulator birçok yeni özelliği sunuyor ve modern bir UWP tabanlı Dosya Gezgini içeriyor.

Modern Dosya Gezgini Windows 10X için tasarlanmış olsa da, normal Windows 10 PC’nize yükleyebilirsiniz. Windows 10X’in Dosya yönetimi uygulamasını yükleyebilmek için tek yapmanız gereken birkaç basit adımı takip etmektir.

Bilgisayara Windows 10X’in Modern Dosya Gezgini’ni Yüklemek

  • OneDrive’ın klasik sürümünün olduğundan emin olun, yoksa klasik sürümünü buradan indirin;
  • OneDrive’ın klasik sürümünde Microsoft hesabınızax giriş yapın;
  • “Ayarlar” > “Güncelleştirme ve Güvenlik” > “Geliştiriciler için” menüsü altından “Geliştirici Modu” profiline geçiş yapın.
  • MicrosoftWindows.FileExplorer.Proto_120.5101.0.0_x64_cw5n1h2txyewy.zip dosyasını indirin; (Link: https://cloud.mail(dot)ru/public/A7nu/dUDmRepE1
  • Arşiv içeriğini C sürücüsündeki herhangi bir klasöre açın, örneğin C: \ FileExplorer (dosya yolu Kiril içermemelidir);
  • İnstall.ps1 dosyasına sağ tıklayın ve “PowerShell kullanarak çalıştır” ı seçin;
  • PowerShell penceresi kapandığında, yeni Gezgini Başlat menüsünde bulabilirsiniz.

Yeni Dosya Gezginini kullanabilmeniz için 64-bit Windows 10 sürümüne veya üstü sürüme sahip olmanız gerekir. Bilgisayarınızda klasik OneDrive uygulamasının da yüklü olması gerekmektedir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video